Łowcy głów

Okładka książki Łowcy głów
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2008-01-01
Iwona Zimnicka
Iwona Zimnicka literatura norweska

Zwykle nie oceniam tak negatywnie książek, ale nie tym razem. Całość zawiera kilka interesujących elementów, dość szybko się czyta i to chyba wszystkie zalety książki. Niestety zbyt dużo nielogicznych wątków, kiepska motywacja antagonisty, właściwie wszyscy bohaterowie to socjopaci, których nie da się lubić. Przedstawiony świat jest wymalowany i sztuczny jak obrazki na...

Kiedy patrzysz na swojego ojca i nie chcesz być taki jak on- pamiętaj - przed tym nie da się uciec…

Książka bardzo mozolnie się rozkręca, ale jak w końcu złapie troszkę rytmu, wtedy rozpoczyna się ogromna akcja, której nie da się do końca złapać:) ogromna liczba nazw własnych, która hamuje wątek

Pierwsza książka Nesbo bez Harrego Hole'a.
Naprawdę porywająca akcja, momentami aż za bardzo. Prawie jak w Lombardzie Żuchowicza :D
Poza tym genialne zakończenie, dwa porządne twisty, jeden mocniejszy od drugiego. Czyta się błyskawicznie, opisów mniej niż w cyklu z HH, ale mimo wszystko czuć rękę mistrza :)

Po całej serii o Harrym Hole bałem się, że nie spodoba mi się nic więcej od Nesbo. Na szczęście Łowcy Głów to bardzo ciekawa książka, gdzie mamy mnóstwo ciekawej akcji i zawiłą fabułę. Nie bawiłem się przy niej jakoś wybitnie ale spędziłem miło kilka godzin. Niewiele brakowało żebym ocenił wyżej.

Jestem szczerze zaskoczony tak niską średnią ocen...

Lata 2007-2009 to absolutny rozkwit Nesbo.

Wartka, pełna niespodziewanych zwrotów akcja. Płynnie napisany kryminał w charakterystycznym nordyckim stylu. Szybko się czyta, nie można się oderwać.

Mega wciągająca książka. W stylu Nesbo, a jednak jakoś różna od pozostałych mi znanych. P.S. Film "Łowcy głów" również polecam, jest bardzo dobry.

Na półkach: , , , ,

Powieść "Łowcy głów" jest moim jedenastym spotkaniem z Jo Nesbø i cóż, pierwszym rozczarowaniem.
Najbardziej zniechęciła mnie fabuła, długim opisom zabrakło werwy, życia.

W pozycji nie doszukałem się klimatu, jakim syciłem się w cyklu z Harrym Hole.
Dialogi to jeden z niewielu atutów, przekonują do postaci, wlewając w nie życie.
Bohaterowie charakteryzują się zwykłymi...

Polecam

7 675