Odpowiedź Anioła

Okładka książki Odpowiedź Anioła Diana Cooper
Okładka książki Odpowiedź Anioła
Diana Cooper Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Angel Answers
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2013-01-01
2013-01-01
Ischim Odorowicz-Śliwa
anioły

Autorka opisuje własne doświadczenia dotyczące spotkań ze skrzydlatymi istotami niebiańskimi. Książka jest napisana w formie swoistego wywiadu z Aniołem . Poruszane są wszystkie aspekty ludzkiego życia widziane z perspektywy życia duchowego. Bardzo interesująca i wzbogacająca duchowo lektura.

Nad moim łóżkiem w domu rodzinnym znajduje się obrazek przedstawiający Anioła z dwójką dzieci. Pamiętam, że sama go wybrałam w dzieciństwie na wyjeździe z dziadkami do Lichenia. Za każdym razem kiedy widzę ten sam wizerunek Anioła z dziećmi jakoś momentalnie raduje mi się serce. Do tej pory czuję do niego ogromny sentyment.

Nie każdy wierzy w istnienie aniołów. Ale czy nie macie czasami tak jak w bajkach, kiedy w pewnych sytuacjach nad jednym ramieniem bohatera pojawia się diabełek a nad drugim aniołek? Kiedy idzie wam w życiu coś nie tak, macie gorszy dzień to z jednej strony nie czujecie, że coś podpowiada wam, żebyście się poddali, dali sobie spokój, ale z drugiej czujecie jednak, że ktoś was motywuje, sugeruje rozmowę z drugą osobą czy wyciszenie się i przemyślenie sprawy na spokojnie? Niektórzy mogą stwierdzić, że to intuicja, ale zapewne osoby wierzące uważają, że w ten sposób czuwa nad nimi ich Anioł Stróż. Dla niektórych może być to dziwne i niepojęte, lecz dla tych osób często Anioł Stróż jest takim niewidocznym przyjacielem, który nigdy, za nic w świecie, ich nie opuści.

Osobiście bardzo interesuję się aniołami. Nawet jeśli chodzi o fantastykę, to najczęściej bohaterami wybranych przeze mnie pozycji są anioły. Dlatego też z przyjemnością sięgnęłam po dzieło Diany Cooper pod tytułem „Odpowiedź Anioła”. Odnoszę wrażenie, że jest coś w tym, że nad każdym z nas bez wyjątku, czuwa Anioł Stróż – nade mną, nad Tobą, nad członkami Twojej rodziny, sąsiadami, a nawet nad ludźmi, którzy w swoim życiu zboczyli z drogi. Z chęcią więc pogłębiam swoją wiedzę na ten temat, byłam ciekawa również co do powiedzenia ma autorka książki „Odpowiedź Anioła”.

Dzieło Diany Cooper składa się z odpowiedzi na różnorodne pytania dotyczące nie tylko Aniołów, ale ogólnie duchowości, energii, karmy, celu w życiu, uzależnień, śmierci, związków, wojen, katastrof etc. Dotyka wszelkich interesujących nas aspektów, często dotykających spraw codziennych. Książka dzieli się na trzy części: duchową, społeczną i ogólną. W każdej z nich odnajdziemy odpowiedzi na pytania, które zadajemy sobie każdego dnia, lecz oczywiście wszystkie odpowiedzi w jakiś sposób nawiązują do działalności Aniołów i postrzegania przez nie naszego świata. Diana Cooper pomaga nam również nawiązać kontakt z własnym Aniołem Stróżem poprzez modlitwy, ćwiczenia czy wizualizacje.

Pytania i odpowiedzi ułożone są jasno i przejrzyście. Prosty język sprawia, że nie ma problemu ze zrozumieniem książki Diany Cooper. Dodatkowo autorka urozmaica czasami odpowiedzi krótkimi opowieściami z życia pewnych ludzi. Pomimo tego, że „Odpowiedź Anioła” nie zalicza się do obszernych pozycji, lecz mimo to jest bardzo treściwa. Ilość zawartych w niej pytań i odpowiedzi jest naprawdę, naprawdę spora.

„Odpowiedź Anioła” Diany Cooper jest cenną pozycją dla osób, które mają chwile zwątpienia, potrzebują wsparcia bądź odpowiedzi na nurtujące pytania płynące podobno wprost od niebiańskich wysłanników. Trzeba jednak pochodzić do tej książki z lekkim przymrużeniem oka, zdając sobie sprawę, że wiele odpowiedzi jest naciąganych, tak aby sama książka była bardziej ciekawa niż wiarygodna. Niektóre pytania były też zbędne, albo odpowiedzi na nie ogólnodostępne, bądź znane raczej każdemu człowiekowi. Lecz mimo wszystko myślę, że warto się z nią zapoznać i poczytać co nie co o „niebiańskim wsparciu w ziemskich problemach”.

[Recenzja pochodzi z http://natblue.eu/]

Nie każdy wierzy w istnienie aniołów. Ale czy...

Podobno „kto pyta nie błądzi” z takim założeniem przystąpiłam do lektury książki autorstwa Diany Cooper pod tytułem: Odpowiedź Anioła. Autorka naprawdę nazywa się Catherine McMahon i głównie prowadzi dyskusje na tematy anielskie, uczy ludzi jak pracować z aniołami, aby wzbogacić życie. Jest niewątpliwe osobą bardzo interesującą. Jeszcze nigdy w czasie mojej przygody z czytaniem nie trafiłam na taką pozycję, w której byłby odpowiedzi od aniołów na pytania dręczące ludzkość. Oczywiście każdy wierzy w to co chce, nie będę was zachęcać do uwierzenia w treść tej książki, ani w to, co pisze autorka.
Po pierwsze pytań jest naprawdę wieeeele! Odnoszą się do różnych aspektów życia, począwszy od tego kim są aniołowie kończąc na wątpliwościach dotyczących snów. Według opisu na tylnej części okładki, książka ta ma pomóc osobom sięgającą po nią, aby w sposób dojrzały podeszły do różnych kwestii, a także w dostrzeżeniu życiowego celu.
Niektóre z pytań wydawały mi się głupie i niepotrzebne, bo odpowiedzi są dobrze znane i dostępne, na przykład dotyczące toreb foliowych. Przecież informacje dotyczące takiego tworzywa oraz tego, co stanie się z nim po tym jak znajdzie się na składowisku śmieci można dowiedzieć się przez Internet oraz w pierwszym lepszym podręczniku do biologii. Nie rozumiem po co pytać o takie trywialne rzeczy istoty, które pewnie mają wiele na głowie (o ile można tak powiedzieć, bo przecież ciała nie mają…)
Jednak jeden rozdział spodobał mi się najbardziej dotyczył on jednorożców. Wiadomo są to mityczne konie z rogiem na łbie. Sama nie wiem, czy w nie wierzę, ale bardzo mnie zauroczyły. Anioły przez autorkę odpowiadają czym są te stworzenia, co się z nimi stało oraz gdzie można je spotkać. Jest to chyba najbardziej mało wiarygodny rozdział w tej pozycji, ale czytało mi się go bardzo przyjemnie i z wielką uwagą.
Znaleźć można również odpowiedzi na poważne tematy, te związane z używkami jak również dotyczące śmierci i umierania oraz wojny przemocy i terroryzmu.
Mogę jedno stwierdzić, Aniołowie nie powiedzieli mi prawie niczego, czego można dowiedzieć się używając Internetu, gazet czy książek dotyczących poszczególnych tematów. Miałam wrażenie, że niektóre odpowiedzi są takie same, ale sformułowane inaczej i przeczytałam je kilka pytań wcześniej. Są one uogólnione, a nie wyczerpujące i dla mnie jest to kolejnym minusem. Jednak Odpowiedź Anioła to nie taka kiepska książka, jak opisuję. Pani Cooper postarała się i wzbogaciła pozycję tę o wiele ciekawych ćwiczeń, wizualizacji oraz modlitw, więc jak najbardziej na plus, że podzieliła się swoją wiedzą.
Podsumowując, dla mnie jest to mało wiarygodna pozycja i ździebko naciągająca. Odpowiedzi zamieszczone w niej są ogólno dostępne i nie wymagają pomocy Aniołów, jednak nie jest ona taka zła i dla samego zaspokojenia ciekawości można przeczytać.

Anioły. To temat, który teraz jest coraz bardziej wykorzystywany w książkach fantasty, ale co jeśli ktoś spotkał go naprawdę? Tak było w przypadku autorki tej książki Diany Copper, którą po tragicznych wydarzeniach odwiedził Anioł stróż. Dzisiaj dzieli się z nami tą wiedzą, którą przekazał jej Anioł. Autorka odpowiada w książce na następujące pytania: kim są anioły, archaniołowie i anioły ciemności? Anioły pomogą ci w odpowiedni sposób podejść do niektórych kwestii. Umożliwią ci także dostrzeżenie swojego celu życia.

Tak, jestem wierząca i jak najbardziej wierze w Boga i wiem, że gdzieś tam czuwa nade mną Anioł stróż, ale te wszystkie rzeczy, które mogę śmiało nazwać bzdurami mnie nie przekonuj a. Autorka napisała książkę w formie pytanie-odpowiedz, gdzie pytają ją różni szarzy ludzie, a odpowiada ona- ekspertka od aniołów. W sumie to jestem ciekawa jak w krótkiej chwili Anioł odpowiedział jej na te wszystkie pytania. Niektóre z nich były bez sensu i serdecznie się z nich śmiałam np. Co to jest jednorożec? A co to niby wspólnego ma z Aniołami? Było tam jeszcze pytanie dotycząca Michaela Jacksona, ale na chwile obecna nie mogę go teraz znalesc.

Śmiało mogę powiedzieć, że autorka przez 354 strony bredzi. Jej wiedza nie mi nie dała i nie pomogła, jedynym plusem całość są prywatne historie autorki, reszta to same dno. Choć odpowiedzi na niektóre pytania były ciekawe i warto też zwrócić na to uwage

Komu mogę polecić? Nawiedzonym starym panią, które poszukują odpowiedzi na niektóre pytania pod koniec swojego życia, być może coś im się z tego z przyda. Nie polecam całej reszcie, nie warto.

OCENA: 2/10

Diana Cooper w trudnym etapie swojego życia spotkała Anioła. Przez jakiś czas nikomu nie wspominała o tym fakcie, jednak w końcu zdecydowała się na opowiedzenie o spotkaniu. Po dziesięciu latach od tego wydarzenia zaczęła współpracować z tymi niebiańskimi istotami.

"Odpowiedź Anioła" jest jej książką, ale ma nietypową formę. Nie składa się z treści poświęconej opowieści, czy opowiadaniom, a z pytań i odpowiedzi na nie.
Wiele pytań dotyczy strefy duchowej i naukowej, np. Czy istnieją anioły ciemności? Czy pytania dotyczące Atlantydy.
Niektóre pytania są bardziej osobiste i dotyczą bezpośrednio osób, które je kiedyś zadały, ale odpowiedzi mają szersze grono odbiorców.
Momentami autorka wplata krótkie historie, które miały miejsce.

Każdy czytelnik znajdzie odpowiedzi, które go nurtują. Mnie najbardziej zainteresowały pytania dotyczące Aniołów oraz strefy religijnej. Co niektóre odpowiedzi były dla mnie tylko potwierdzeniem, tego co już wiem, ale inne mnie zaskoczyły. Były takie, w które ciężko jest mi uwierzyć i stwierdzić ich wiarygodność.
Ciekawym tematem są sny, którymi kiedyś bardziej się interesowałam.
Autorka dodatkowo umieściła także ćwiczenia i wizualizacje, które mogą pomóc czytelnikowi.

"Odpowiedź Anioła" jest interesującą pozycją, aczkolwiek chwilami ma się uczucie - braku realizmu w odpowiedziach - być może to tylko moje odczucie. Niektóre odpowiedzi jakoś mnie nie przekonywały do siebie.
Książkę mogę polecić każdemu. Znajdują się w niej zagadnienia związane z wieloma dziedzinami. Czyta się bardzo szybko, czasem z ciekawością, czasem z niedowierzaniem.

• Niewidoczne
  • Anioły