Oswoić swój cień. Jak zaakceptować ciemne strony własnej osobowości

Jean Monbourquette Wydawnictwo: W drodze Seria: Psychologia i wiara nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Apprivoiser son ombre How to Befriend Your Shadow
Magdalena Ciszewska
W drodze
rozwój osobisty religia psychologia i wiara
Apprivoiser son ombre How to Befriend Your Shadow
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Magdalena Ciszewska
Psychologia i wiara
rozwój osobisty religia psychologia i wiara

Uważam, że przedstawiona koncepcja jest najbardziej trafnym spostrzeżeniem działania umysłu w kontekście ustanowienia relacji z otoczeniem i mechanizmów obrony, które skutkują cieniem, projekcją. Od dawna interesował mnie temat projekcji swoich problemów na innych, w tej książce wyjątkowo klarownie podaje się mechanizmy oraz metody poznania cienia, podświadomości oraz...

Na półkach: , , , ,

Zastosowałam do tej książki tzw szybkie czytanie. Wydumana koncepcja, która jak wiele jednostronnych ujęć ludzkiej natury, niewiele może pomóc.

Bardzo wartościowa książka. Ułatwiła mi życie.

Wspaniała książka na temat funkcjonowania naszej psychiki, zarówno dla osób początkujących jak i chcących uzupełnić wiedzę z zakresu cienia. Napisana bardzo prostym językiem, wciągająca. Polecam :)

• Chcę w prezencie
  • Naukowe