Porządki miłości czyli być sobą i żyć swoim życiem

Bert Hellinger Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ordnungen der Liebe. Ein Kursbuch
83-60207-44-5
Zenon Mazurczak
Czarna Owca
Ordnungen der Liebe. Ein Kursbuch
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
83-60207-44-5
Zenon Mazurczak

Polecam książkę dla osob zainteresowanych tematyka oraz tych , którzy chcą dopiero poznać ustawienia systemowe. W prosty i czytelny sposób napisana. Wnosi wiele wartości oraz pokazuje inny punkt widzenia wielu życiowych spraw!

Specyficzna ta pozycja, niektóre spostrzeżenia są ciekawe i inspirują do myślenia, ale postać autora, tak kontrowersyjna sprawia, że czyta się te 'prawdy' z ogromnym dystansem. Ciekawe spojrzenie na rzeczywistość. Czy prawdziwe? Każdy musi ocenić sam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cóż, to "dzieło" wzbudziło we mnie (sumarycznie i w odniesieniu do poszczególnych poglądów autora) zdecydowany sprzeciw.
Wprawdzie nie jestem psychologiem, ani, tym bardziej, psychoterapeutą, ale, opisane w książce, rozwiązania niezwykłej czasem wagi problemów wydają mi się tak proste, że aż czasem prostackie. Przykłady? Jeden z członków rodziny, znany z pobieżnego opisu...

Wprowadzenie do jednej z najbardziej tajemniczych i kontrowersyjnych teorii psychologicznych. Bardzo cenna publikacja dla osób interesujących się tematyką ustawień.

Chyba najważniejsza książka Hellingera.

Bardzo możliwe, że w tej pozycji każdy znajdzie coś dla siebie. O czym jest bowiem ta książka? Chyba przede wszystkim o tym, jak lepiej zrozumieć siebie, może jak dojść do ładu z samym sobą (jeśli to konieczne) lub też, być może, o tym jak poukładać pewne sprawy tak, żeby całość "grała" - wszystko zależy od tego, na jakim etapie...

To moje drugie podejście do tej książki, tym razem poprzedzone udziałem w kilkunastu warsztatach ustawień hellingerowskich. Poprzednim razem niewiele z niej zrozumiałam i podobno to normalne :)
Teraz, wszystko we mnie zgadzało się z przedstawianymi w niej prawami, porządkami, zasadami, jakby ich nie nazywać, nawet jeśli są kontrowersyjne i sprzeczne z tym, co się...

Książka napisana w formie dialogu-warsztatu z grupą. Rozpatrywane są poszczególne indywidualne przypadki każdej z osób i na ich przykładzie Hellinger objaśnia podstawowe prawa jakie funkcjonują w życiu i relacjach. Poruszona cała mnogość wszelakich zagadnień: od problemów z adopcją, przez kazirodztwo, złość przechodzącą z przodków. Mi osobiście brakuje łopatologicznego...

Niesamowicie mocno daje do myślenia.

Chyba poza oceną, bo to jest swego rodzaju wykład, warsztat, przedstawienie pewnego sposobu patrzenia na mechanizmy, fenomeny psychiczne. Ale dam powiedzmy 7, dla porządku.

• Psychologia
  • Hellinger