Świadek nadziei. Biografia Papieża Jana Pawła II

Witness to Hope: The Biography of Pope John Paul II
Znak
2012-01-01
2012-01-01
Maria Tarnowska, Jadwiga Piątkowska, Jacek Illg, Rafał Śmietana, Dominika Chylińska

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Przekonać Pana Boga: Z ks. Józefem Tischnerem rozmawiają Dorota Zańko i Jarosław Gowin Jarosław Gowin, Józef Tischner, Dorota Zańko
Przekonać Pana... Jarosław Gowin, Józ...
Okładka książki Między panem a plebanem Adam Michnik, Józef Tischner, Jacek Żakowski
Między panem a... Adam Michnik, Józef...
Okładka książki Rozmowy na koniec wieku I Katarzyna Janowska, Piotr Mucharski
Rozmowy na kon... Katarzyna Janowska,...

Nigdy nie sądziłam, że dam radę przeczytać "taką cegłę". Nie żałuję ani minuty spędzonej nad tą biografią. Jestem pełna podziwu dla bohatera, ale również autora tej książki. Polecam!

Moim marzeniem było mieć i przeczytać tę biografię, ponieważ osoba papieża zawsze mnie fascynowała i inspirowała. Książka jest bardzo bogata w wydarzenia z życia Karola Wojtyły, przez lata młodzieńcze, seminarium, kapłaństwo, biskupstwo i wreszcie papiestwo oraz wiele podróży duszpasterskich. Książka ukazuje dość szczegółowo sam przebieg wizyt i sytuacji związanych z ich przebiegiem. Dzieło bardzo sumienne i wzbogacone o wiele fotografi. Polecam.

Najlepsza biografia Jana Pawła II jaką czytałam, dodatkowo kawał ciekawej historii.

Bardzo ciekawa, rzetelna lektura. Książka może trochę odstraszać objętością, bo to wielkie "tomiszcze", ale styl narracji to rekompensuje. Czytałam przez większą częś czasu z dużym zaciekawieniem. Dowiedziałam się wiele o historii Polski, Kościoła i trochę świata, za co daję tej książce dużego plusa.

• Religia
  • Chrześcijaństwo