Kevin Brooks Wydawnictwo: Media Rodzina literatura obyczajowa, romans
lucas brooks
literatura obyczajowa, romans
Opracowanie zbiorowe
lucas brooks

Historia o nadzwyczajnej atmosferze wciąga czytelnika bez końca. Autor pisząc, jakby się mogło wydawać, o zdarzeniach z życia codziennego robi to w na tyle umiejętny sposób, że opowieść nabiera zupełnie innych barw. Całe tło natury i tajemniczy klimat tylko potęgują ten efekt. W pewnych momentach można dopatrzyć się czegoś więcej niż tylko narracji o nastolatkach.

2049

Poruszająca. Opowieść ponadczasowa, o tym, co tłum potrafi zrobić z jednostką. O tym jak może człowieka zniszczyć.

Czytałam dawno - jeszcze jako nastolatka. Ale z całego serca polecam tą książkę, bo pamiętam, że już po przeczytaniu pierwszego paragrafu wiedziałam, że to będzie jedna z najważniejszych książek jakie przeczytałam w okresie nastoletnim. Było dużo płaczu i zaskoczeń. Tą książkę po prostu trzeba przeczytać.

Wciągająca, intrygująca. Przeczytałam ją już kilka razy, za każdym razem mnie zachwyca.

Uwielbiam Kevina Brooksa za ukazywanie młodzieńczych miłości, w których brak szczęśliwego zakończenia. Lucas jest tak intrygującą postacią, że każda czytająca dziewczyna chce go poznać i nie zgadza się z tym, co go spotyka w powieści. Autora poznałam zupłenie przypadkowo. Nie jest to rozreklamowany bestsellerowy pisarz, ale bije na głowę wszystkich topowych autorów z...

Opowieść... skomplikowana. Bo tak ją chyba można podsumować.

Jeżeli szukasz kolejnej historii zakochanych nastolatków to nie tędy droga. To nie jest taka książka.
To raczej ciężka, przygnębiająca opowieść, ukazująca te gorsze strony naszej natury. Warto się nad nią zastanowić.
Ludzie boją się tego co nowe, co w tym wypadku doprowadziło do tragedii. Łatwo nami manipulować,...

Ta powieść dla młodzieży zdradza całą prawdę o ludziach. Nie lubimy nikogo kto jest inny, kto się od nas różni. To przykre, że tak szybko oceniamy ludzi.
Polecam wszystkim nastolatkom. Jest to mądra książka, którą trzeba przeczytać, by uświadomić sobie jak ulotne są chwile i jak wyrobić sobie swoje zdanie nie zważając na tłum.

Chodź do mojej „bazy”. Tu między krzesłami i fotelem, gdzie rozciągnęłam koc, upinając go klamerkami do bielizny, znajdzie się miejsce dla Ciebie. Jest spokojnie, zacisznie, nikt nam nie przeszkodzi, kiedy będę Cię zapoznawać z dwójką moich przyjaciół. Zapomnij, że będziemy opowiadać sobie historie o duchach! Mam dla Ciebie coś zdecydowanie lepszego: opowieść o życiu w...

Bardzo poruszająca powieść, nie ma nic wspólnego z love story, które obiecuje wydawca - może i lepiej. Historia o tolerancji, otwarciu się na drugiego człowieka,a właściwie o człowieczeństwie, w kontekście współczesnych wydarzeń, daje do myślenia, jak można zniszczyć życie osobie, której jedyną winą jest to , że nie jest stąd. Obcy staje się synonimem - zły, gorszy, winny....

Piętnastoletnia Caitlin wspomina wydarzenia z ubiegłego lata. Podczas jazdy samochodem zauważyła tajemniczego chłopaka. Bohaterka zastanawia się dlaczego wszyscy tak go nienawidzą mimo, że robi tak wspaniałe rzeczy.

Nie jest to love story jak sugeruje opis z tyłu, lecz książka poruszająca poważne tematy. Pokazuje przede wszystkim to, że boimy się tego, czego nie znamy....

Dyskusje

• Chcę w prezencie