Kudłacz rozumny

Okładka książki Kudłacz rozumny
H. Beam Piper Wydawnictwo: Solaris Cykl: Terro-Human / Kudłacze (tom 2) Seria: Galaktyka Gutenberga fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Terro-Human / Kudłacze (tom 2)
Galaktyka Gutenberga
The Other Human Race (wt Fuzzy Sapiens)
Solaris
2013-03-07
1994-01-01

Okładka książki Złoty Wiek SF tom 1 Fredric Brown, Edmond Hamilton, Cyril M. Kornbluth, Raphael A. Lafferty, Murray Leinster, H. Beam Piper, Mack Reynolds, William Tenn, Jack Vance, F. L. Wallace, Stanley Grauman Weinbaum
Ocena 5,8
Złoty Wiek SF ... Fredric Brown, Edmo...
Okładka książki Złoty Wiek SF tom 3 H. B. Fyfe, Raymond Z. Gallun, Edmond Hamilton, Cyril M. Kornbluth, Murray Leinster, Judith Merril, H. Beam Piper, Robert Sheckley, Jack Williamson
Ocena 6,4
Złoty Wiek SF ... H. B. Fyfe, Raymond...
Okładka książki X Minus One 2 Isaac Asimov, James Blish, Ray Bradbury, Frederic Brown, Algis Budrys, Mark Clifton, Philip K. Dick, Gordon R. Dickson, James Gunn, Robert A. Heinlein, Fritz Leiber, Murray Leinster, Katherine MacLean, H. Beam Piper, Frederik Pohl, Frank M. Robinson, Ross Rocklynne, Michael Shaara, Robert Sheckley, Clifford D. Simak, Theodore Sturgeon, L. Sprague de Camp
Ocena 0,0
X Minus One 2 Isaac Asimov, James...

Uznanie za istotę inteligentną czy wręcz ludzką nawet na Ziemi często nie było traktowane jako powód do nadania równych praw, a co dopiero na odległej planecie. Co z tego, że to ludzie są tam obcymi przybyszami - historia lubi się powtarzać, a przykładów podbojów dalekich lądów i traktowania tamtejszych autochtonów z pewnością nie brakuje. Może za tysiące lat w końcu...

Tak jak w przypadku poprzedniej części, opowieść jest sielankowa i lekka a także miła w czytaniu. Przygoda z kudłaczami niestety zakończy się równie szybko co rozpocznie bo nie są to zbyt obszerne powieści. Od tak książka na niedzielę aby odpocząć po ciężkim tygodniu. Jednak radość jaką sprawia pomimo tego jaka jest krótka jest bardzo duża i warta sięgnięcia na półkę.
Z...

Choć nadal dosyć dobrze się czyta, to przygody sympatycznych misiowatych tubylców z planety Zaratustra nie budzą tym razem wielkich emocji. Problemów do rozwiązania nawet więcej niż w części pierwszej, jednak nie zwiększa to atrakcyjności fabuły. Warto wszakże się z tym tomem uporać, by w nagrodę przejść do kolejnego - najlepszego w całej trylogii.

• Fantastyka
  • Galaktyka Gutenberga
  • 2013
  • 2014
  • Science fiction
  • 2020
  • SF,Fantasy

Dodaj cytat z książki Kudłacz rozumny