Bari, syn Szarej Wilczycy

James Oliver Curwood Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Szara wilczyca (tom 2) literatura dziecięca
Baree, Son of Kazan
Szara wilczyca (tom 2)
literatura dziecięca
Jerzy Marlicz
dla dzieci dla młodzieży przygoda

Od “Lowcow Wilkow” zaczela sie moja przygoda z Curwodem. Wspaniale bylo przeniesc sie oczami wyobrazni w te wspaniale miejsca i przezywac niesamowite przygody z bohaterami. Dzis posiadam wszystkie ksiazki pisarza przetlumaczone na jezyk polski.
"BARI SYN SZAREJ WILCZYCY" to opowiesc o synu Kazana I Szarej Wilczycy (kontynuacja ksiazki “SZARA WILCZYCA”) pelna przygod...

Wystawiam opinię po latach, gdy fabułę książki pamiętam jak przez mgłę. Jednak emocje związane z czytaniem pamiętam do dziś. Od książki nie mogłam się oderwać. Z czasem zapomniałam i tytuł i szczegóły, ale spotkanie z Szarą wilczycą i Barim sprawiły, że przeczytałam także Białeego Kła.
Ksiażki Curwooda to lektury z dzieciństwa, do których chciałabym wrócić.

2019

Robiąc porządki, myślałam że biblioteczkę w jedno popołudnie odgruzuję. Wszystkie nowe i większość starych książek mam w formie elektronicznej. Myliłam się. Szelest kartek, delikatne tumanki kurzu;), zapach papieru, dziwne wzruszenie na widok tytułu i ciąg skojarzeń sprawiły, że każdą książeczkę brałam do ręki, kartkowałam, czytałam jakiś fragment i….zajęły mi porządki...

super

Piękna, ale surowa i mocna książka. Taka jak natura. Opowieść o nieprzemijającej, prawdziwej przyjaźni pięknej pół-Indianki i wilka-psa. Człowiek w niej jest lekko dziki, dobry i zły jednocześnie. Teraz nikt by już takiej powieści dla dzieci/ młodzieży nie napisał, a szkoda!

klasyk przygodowa lektura z psem w roli głównej pełna wartkiej akcji i ciekawych opisów przyrody :)

Na półkach: , , , , ,

Kocham książki o wilkach <3
Niestety nie pamiętam do końca jak ta książka wyglądała (w sensie jak była napisana, czy było dużo opisów, czy czytała opornie itp.), ale pomimo tego, że czytałam ją dość dawno temu, wiele jeszcze z niej pamiętam (!) co nie zawsze się zdarza. Pamiętam niektóre miejsca (!) i zdarzenia (!), więc mogę uznać, że mi się bardzo podobała. I tak też było...

jedna z lepszych ksiazek dziecinstwa!

Nie łatwy los Bari oraz Szarej Wilczycy oraz walki o miejsce wśród Dzikiej Głuszy Pięknej Krainy .
Polecam spragnionym przygód i zapierających dech wrażeń ;)

Polecam zacząć czytać od ;Szara Wilczyca" i tak powoli aby znikać z tego ponurego miejsca w Dziką i Piękną daleką Północ .
Ciekawe przygody z pod świetnego pióra autora ;)

• Dzieciństwo
  • Przygodowe