Klucze królestwa

Awir
The keys of the kingdom
literatura piękna
Stanisław Morgenthal

Uczta dla stylisty. Starannie wyważone, piękne zdania. Ujmująca, ciepła i kojąca fabuła.

Franciszek już jako dziecko nie miał lekkiego życia. Jego rodzice zginęli kiedy chłopiec miał zaledwie kilka lat. Początkowo opiekę nad chłopcem przejął dziadek, nieświadomy, że jego żona zdecydowała się zająć sierotą tylko ze względów czysto finansowych czyli dla majątku pozostawionego przez jego rodziców. Kiedy jednak pieniądze się skończyły, Franciszek był bardziej...

Bardzo wciągająca, głęboka powieść.

Dzieje ks. F Chilsholma misjonarza w Chinach. Bezkompromisowy, boży człowiek w starciu z małością i wielkością innych ludzi bez względu na ich wiarę, rasę czy przynależność do kultury. Powinno się cztać tę książkę w wieku 17 lat. Ale potem to też wzruszająca lektura.

W dawnych czasach pożyczyła mi tę książkę polonistka w ramach "zastępstwa" za jakąś lekturę, której nie chciałam przeczytać. Oby wszystkie polonistki na świecie były tak otwarte i znały tak dobre książki :)

Na półkach: , , , ,

Typowa powieść o księżach katolickich. Odebrałam ją trochę jak piękną bajkę. Jest to historia życia misjonarza Franciszka Chisholma. Poznajemy go jako małego chłopca i śledzimy przebieg całego jego życia i jego zmagań - z sobą samym, z przeciwnościami losu (a tych nie brak w jego życiu - co wyjdzie na prostą, zaraz coś mu się wali na głowę) i z władzami kościelnymi. I...

• Szkocja
  • Powieści
  • 1941
  • Duchowość, religie, ezoteryka
  • Archibald Joseph Cronin
  • 3.1 Chiny
  • Historyczne
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Klucze królestwa