Czarna wdowa

Patrick Quentin Wydawnictwo: Da Capo Seria: Crime Classic kryminał, sensacja, thriller
Black Widow (1952)
kryminał, sensacja, thriller
1993-01-01
Julita Wroniak-Mirkowicz
Crime Classic

Beznadziejna, po prostu beznadziejna, wręcz irytująca, szczególnie w wykonaniu lektora, pana Henryka Pijanowskiego - totalna amatorszczyzna.
Gdyby nie lektor, może dołożyłabym jedną gwiazdkę z sentymentu do dawnych lektur. Niestety, nie da się.

Duluth, ty nieodpowiedzialny człowieku! Nadgorliwość nie popłaca - na pewno nie w stosunku do młodych pisarek ;) Dobrze się czytało, książka na jedną noc. Akcja wciąga.
Tylko główni bohaterowie Iris i Peter - zachowują się coraz gorzej z kolejnym tomem, porządne małżeństwo... jasne...

..."Nanny Ordway poznałem na jednym z przyjęć Lottie Martin. Wszystko zaczęło się zupełnie banalnie i wcale nie zapowiadało tylu nieszczęść. .."
Tak zaczyna się ta książka. Po przeczytaniu tych dwóch zdań ja byłam zaciekawiona, tym bardziej, że nie jest to romans.
Świetna historia kryminalna, gdzie króluje zasada - przyjaciół poznaje się w biedzie nie do końca się...

Historia na początku wygląda bardzo ładnie. Jednak później po śmierci Nanny sprawa mocno się komplikuje. Wszyscy zaczynają oskarżać głównego bohatera, że to on popchnął ją do samobójstwa. Czytelnik wie jednak jak to wyglądało na prawdę i te wszystkie oskarżenia wydają się surrealistyczne. Prawdę mówiąc, jeśli znam już prawdę to oszczerstwa niezmiernie mnie denerwują. Po co...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Kryminał