Charlie Chan prowadzi śledztwo

Okładka książki Charlie Chan prowadzi śledztwo Earl Derr Biggers
Okładka książki Charlie Chan prowadzi śledztwo
Earl Derr Biggers Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Charlie Chan (tom 5) Seria: Klub Srebrnego Klucza kryminał, sensacja, thriller
Charlie Chan (tom 5)
Klub Srebrnego Klucza
Charlie Chan Carries On
Wydawnictwo Iskry
1977-03-01
1977-03-01
Marek Zakrzewski

Dobry kryminał. Do końca nie wiedziałam kto jest mordercą, chociaż po kolei wielu o to podejrzewałam. I to co bardzo cenię – rozwiązanie było logiczne i bez luk, wszystko na końcu pasowało.
Bardzo mi się podobał kwiecisty sposób wyrażania się Charliego Chan. Aż miałam ochotę zanotować sobie kilka jego chińskich przysłów, ale ponieważ słucham książek zawsze mając czymś zajęte ręce, to nie udało mi się to. Zapamiętałam: „ nie depcz Smutkowi po piętach, bo może się odwrócić”. Dobre :). Charlie Chan ze swoim oryginalnym sposobem wyrażania się jest znaczącym „ozdobnikiem” tej książki – wprowadza nastrój rozluźnienia i pogody.
Lektura Charlie Chana była dla mnie prawdziwą przyjemnością. Andrzej Albrecht świetnie czyta.

Doskonały kryminał w starym stylu, na szczęście nie trąci myszką. Broni się zręczną intrygą, dobrze zarysowanymi postaciami i przede wszystkim poczuciem humoru. Szkoda tylko, że Charlie Chan wkracza do akcji mnie więcej w połowie książki zastępując inspektora Duffa.

Świetna książka z rozwiązaniem ukrytym w treści. Bardzo uważny czytelnik to zauważy i przed końcem książki będzie wiedział, kto z wycieczkowiczów jest mordercą. Tak jak wiedział to Charlie Chan. Mały Chińczyk znów w akcji!!

Przyjemna lektura i czuje że jeszcze wrócę do detektywa Charlie Chana w przyszłych książkach :)

Bardzo lubię książki kryminalne, dlatego postanowiłam sięgnąć po "Charlie Chan prowadzi śledztwo". Trochę się zawiodłam - historia interesująca, z potencjałem na genialne rozwiązania jeśli chodzi o poprowadzenie śledztwa, ale niestety niewykorzystanym. Tak więc książka przeciętna.

• Kryminały
  • Kryminał
  • Przeczytane do 2015
  • Ameryka
  • Literatura amerykańska (USA)

Dodaj cytat z książki Charlie Chan prowadzi śledztwo