Fallen Too Far

Okładka książki Fallen Too Far Abbi Glines
Okładka książki Fallen Too Far
Abbi Glines Wydawnictwo: Abbi Glines Cykl: Rosemary Beach (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rosemary Beach (tom 1)
Abbi Glines
2012-01-01
2012-01-01

Ksiazke czytalam z wypiekami na twarzy.
Podobala mi sie postac glownej bohaterki, Blair, dziewczyny bardzo mlodej jednak naznaczonej przez los bolem utraty osob jej najblizszych-najpierw siostry, ojca, pozniej matki, ktora zmarla na raka po kilku latach walki.
Blair nie zalamuje sie, mimo tak bolesnych doswiadczen , nie pozwala sobie na zalobe, sprzedaje dom odziedziczony po babci aby splacic narastajace przez lata dlugi, po czym wyrusza w kraj aby odnalesc ojca.
Gdy dociera na miejsce, do rezydencji w ktorej rzekomo mieszka jej ojciec z nowa rodzina, ma pusty bak i kilka dolarow w portfelu.
Niestety, ojciec znow nie staje na wysokosci zadania- zamiast czekac na corke, przebywa na wakacjach z zona.
Blair niespodziewanie spotyka kogos innego- Rusha , syna jej macochy, hulake, imprezowicza i aroganckiego mlodego mezczyzne.
Miedzy dwojka iskrzy.
Rush pozwala Blair tymczasowo zatrzymac sie pod jego dachem, tyle ze na jego warunkach...
Blair zakochuje sie w chlopcu.
Wydaje sie, ze on rowniez jest pod jej urokiem.
Nie dopuszcza jednak do siebie glosu serca, dlaczego?
Tego nie zdradze, dopowiem tylko, ze na jaw wyjda brudy rodzinne, klamstwa, niedomowienia i bledy, ktore mialy wplyw na zycie innych bohatero.
Ciekawy romans, watki erotyczne wzburzaja krew i tak ma byc ;)
Wielki plus dla autorki za Blair, postac sympatyczna, szczera i zaradna- nie mozna jej nie polubic.

Ksiazke czytalam z wypiekami na twarzy.

Fajny, lekko napisany odmóżdżacz.
Trochę oklepana fabuła - ona biedna, ale atrakcyjna dziewczyna, on nieziemsko bogaty, zmieniający kobiety jak rękawiczki.
Książka napisana prostym językiem i szybko się czyta. Książka dobra na wieczór, jednak zakończenie moim zdaniem strasznie beznadziejne.

Fajny, lekko napisany odmóżdżacz.

Nawet nie wiem kiedy, ale bardzo szybko przeczytałam książkę autorstwa Abbi Glines pod tytułem „O krok za daleko”. Główna bohaterka Blair ma zaledwie dziewiętnaście lat, ale życie nie oszczędzało jej. Natomiast Rush ma dwadzieścia cztery lata i praktycznie wszystko przychodziło mu z łatwością. Kiedy Blair i Rush się poznają dochodzi między nimi do nieprzyjemnej sprzeczki. Jednakże chłopak pozwala zatrzymać się w jego domu córce męża jego matki. Czy chemia, która między nimi była wyczuwalna wyjdzie na wierzch? Czy Blair znajdzie pracę? Jak długo Rush będzie niemiły dla Blair? Czy wyjdzie na jaw tajemnica ojca Blair? Czy uczucia, które łączy tych dwoje doprowadzą do czegoś zakazanego? Czy Blair i Rush będą razem? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami czytając książkę.
Gdy zaczynałam czytać powieść Abbi Glines pod tytułem „O krok za daleko” nie spodziewałam się, że tak szybko ją skończę. Naprawdę książkę połknęłam w zastraszającym tempie. Może tak się stało bo autorka napisała ją bardzo lekkim językiem? Nie wiem. Ale książka jest świetna. Bardzo polecam Wam zapoznanie się z tą powieścią bo naprawdę warto. A ja nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po drugi tom tej historii.

Gdy spóźniasz się z lekturą o jakieś dziesięć lat...
Tajemnica bohatera i jego związek z siostrą są tak kreślone przez wszystkich, że byłam przekonana, że ze sobą sypiali czy coś 😶 Aż byłam rozczarowana, że rozwiązanie okazało się nijakie do zapowiadanego rozmiaru dramy 🤣

Gdy spóźniasz się z lekturą o jakieś dziesięć lat...

W pierwszym tomie serii "Rosemary Beach" poznajemy Blaire, dziewiętnastolatkę, która po śmierci chorej na raka mamy przyjeżdża szukać pomocy u ojca, które zostawił je pięć lat temu. Na miejscu, w Rosemary Beach, nie spotyka taty, ale swojego przyrodniego brata Rusha. Mega przystojnego i niedostępnego faceta. Na początku nie chce, żeby dziewczyna zostawała, ale w końcu się zgadza, aby zamieszkała z nim na miesiąc. A później znalazła sobie coś swojego. I od tej decyzji zaczyna się ich wspólna historia.

Tą serię Abbi Glines już kiedyś czytałam, ale nie skończyłam. Za to pamiętałam, że bardzo wciągnęła mnie ta historia. I znów to zrobiła. Już po pierwszym tomie.

Blaire to delikatna, wrażliwa i bardzo zraniona przez życie młoda kobieta. Od szesnastego roku życia przez następne trzy lata opiekowała się chorą na raka mamą, a później sama ją pochowała w Alabamie. Nie dziwne, że nie ufała ludziom i woziła przy sobie broń.

Gdy poznała Rusha wiedziała, że nie pasują do siebie. On bogaty, wpływowy, przystojny, a do tego syn gwiazdy rocka. A ona zwykła, szara myszka, opuszczona przez rodziców. A jednak myliła się.

Podczas mieszkania u chłopaka Blaire znajduje pracę przy rozwożeniu napoi na polu golfowym poznaje Bethy. Szaloną dziewczynę, z którą szybko się zaprzyjaźnia. Ale podczas tego wszystkiego zakochuje się w swoim przyrodnim bracie. Czy ze wzajemnością?

"O krok za daleko" to romantyczna, wzruszająca i pełna zwrotów akcji opowieść o dwójce ludzi, którzy nigdy nie sądzili, że los kiedykolwiek ich połączy.

Osobiście polecam i mam nadzieję, że Was też wciągnie ta historia. Bo ja już biorę się za drugi tom, gdy Wy czytacie recenzję o pierwszym. ;)

Młodzi ludzie wchodzący w dorosłość i tak różne światy w których przyszło im żyć. Kiedy Blair poznaje Rusha jest to zderzenie rzeczywistości. Bogaty chłopak i biedna dziewczyna, której pozwala zatrzymać się we własnym domu, ratując ją przed bezdomnością. Blair nie spodziewała się, że jadąc do ojca, którego nie widziała kilka lat pozna Rusha. Między nimi dzieje się intensywnie od pierwszej chwili w której się spotykają i ta relacja jest taka przez całą książkę. Intensywność uczuć, czasem przytłaczające emocje, pożądanie i gorące sceny między bohaterami, to dostaniesz, kiedy rozpoczniesz przygodę z Blair i Rushem.

Jak początek dobrze mi się czytało, tak z czasem było coraz gorzej. Fabuła dziwnie sie plotła, irytowała mnie.

Zachęcona pozytywnymi opiniami siegnełam po nią z dość duża ilością optymizmu. Jednak nieco się zawiodłam. Książka jest zdecydowanie skierowana w stronę młodszych odbiorców, nastolatków.
Zdecydowanie nie podobały mi się dialogi między bohaterami. Zastanawiałam się jaki chłopak zachowuje się i wypowiada w taki sposób jak robił to Rush.
W niektórych momentach bohaterka przeżywała dramaty, bardzo cierpiała a jej problemy zostały przez autorkę skrócone do krótkiej rozmowy i szybkiego seksu.
Daje ocenę 4, taki plus że szybko się ją czytało.

W niektórych momentach bohaterka...

Książka jest super przeczytałam 5 z tej serii nie pokolei niestety ale ta jest najlepsza,do tego lekko się czyta i szybko

Książkę pochłonęłam w jeden dzień i nie uważam ją za stratę czasu. Miło się czytało, udało mi się wzruszyć przy niej, a zakończenie było pełne niespodzianek.

• New Adult
  • Romans