Was na to zdies' priwiezli, sztob wy podochli

Grażyna Jonkajtys-Luba Wydawnictwo: Norbertinum Seria: Z nieludzkiej ziemi biografia, autobiografia, pamiętnik
Norbertinum
Kazachstan zsyłka
biografia, autobiografia, pamiętnik
Z nieludzkiej ziemi
Kazachstan zsyłka

Trzeba przeczytać. Smutne, straszne, piękne, dobrze napisane.

Pięknie napisana książka o trudnym życiu zesłańców wywiezionych na początku II wojny z Kresów do Kazachstanu. O ich walce o godność, o żywność, o powrót do Ojczyzny. O codziennym zmaganiu się z inną "kulturą", sowiecką, bezwzględną dla słabych.
Warto mieć ją na swojej półce.

• Chcę przeczytać, nie posiadam

Dodaj cytat z książki Was na to zdies' priwiezli, sztob wy podochli