Cudowne lekarstwo George'a

2007-08-16
Znak emotikon
opowieści dla młodszych dzieci
2018-01-29

Odradzam. Paskudna książka. Nie nadaje się dla dzieci. Nie uczy szacunku, wręcz demoralizuje.

Dwa dni temu wpadła mi w ręce Ta książka. Opowiada ona o chłopcu w podobnym wieku co ja i o jego babci które okazuje się wredna. George postanawia zrobić miksturę która sprawi że babcia będzie milsza. Jeśli jesteście ciekawi co się dalej wydarzy polecam z całego serca przeczytanie tej lektury. Obiecuję że będziecie bawić się super tak jak ja. Ponieważ zaczynają się wakacje...

Zastanawiam się o czym myślał autor pisząc tą książkę. Pewna jestem na 100 % , ze nie lubił swojej teściowej.
Zrzędliwa babka i pomysłowy wnuczek to mieszanka wybuchowa.Wnuczek produkuje cudowne lekarstwo dla babci, którego skutki są zadziwiające.
Dzieci! nigdy nie róbcie tego w domu!!!

I znowu Dahl i znowu mieszane uczucia...
Książka ciekawa, dynamiczna, zabawna, ale jest jedno "ale", które mi popsuło czytanie... bardzo nie podoba mi się stosunek rodziny do babci, szczególnie w drugiej części książki i w zakończeniu (i tu nic więcej nie napiszę, żeby nie spojlerować).
Podobnie jak "Fantastyczny pan Lis" - książka raczej do wspólnego czytania i rozmowy,...

Na półkach: , , , , , ,

Czytając tą książeczkę miałam minę wstręciuchno-uśmiechniętą, czyli czułam wielki wstręt do tego co robił Jerzyk i uśmiechniętą na myśl dlaczego to robił. Jaki wniosek z tej książeczki?.... hmm.... może taki, żeby na starość nie być babcią zrzędą, bo mój wnuczek zrobi mi kurację odmładzającą?

Super, zabawna, czasami zlosliwa. Moj syn uwielbia opowiesci Dahla, dzieki niemu i ja skorzystalam, bo smiech to zdrowie, tylko babci George'a trocha szkoda ;)

Świetna, jedna z książek mojego dzieciństwa.

Te książeczki są tak wesołe i zabawne, że nie można powstrzymać uśmiechu:>

Zabawna,lekka,szybko się czyta.

Dyskusje