Obiecaj mi raj

Okładka książki Obiecaj mi raj Mary Balogh
Okładka książki Obiecaj mi raj
Mary Balogh Wydawnictwo: Amber Cykl: Tajni agenci Whitehallu (tom 1) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Tajni agenci Whitehallu (tom 1)
Romans Historyczny
Promise me heaven
Amber
2011-12-01
2011-12-01
Anna Palmowska

Zabawna historia więc dobrze się czytało. Podobał mi się zwrot akcji kiedy bohaterka wpadła w pewne kłopoty będąc we Francji, to jakby przedłużyło historię i nadało jej nowego kierunku. Na koniec jednak za dużo jest "opisów" rozterek bohaterów więc nieco się ciągnęła. Koniec końców zakończenie jest nieco inne niż zawsze i to działa na plus, zamyka się książkę z uśmiechem.

Fabuła dosyć naciągana ,ale powiem szczerze jestem psychofanką pani Brockway ,więc i tak lubię tą ksiązkę.

Kolejny typowy romans historyczny, w którym to młodziutka Catherine (Cat) prosi o pomoc w nauce uwodzenia starszego od siebie dżentelmena "złego chłopca"- Thomasa, chociaż już tym chłopcem dawno nie jest ze względu na swoje 30parę lat. Od początku można się łatwo domyśleć jaki będzie koniec tej historii. Bohaterowie są prawdziwi, ludzcy z krwi i kości, świadomi swoich słabości i błędów popełnionych w przeszłości. Nie znajdziemy tutaj żadnej głupiej gąski tylko mądrą i rozsądną kobietę, zdającą sobie sprawę z tego co pragnie osiągnąć w swoim życiu. Utarczki słowne między bohaterami sympatyczne i zabawne. Podobnie jak lekka erotyka, która się pojawi, ale w naprawdę małych ilościach. Mamy tutaj też wplecione wątki historyczne szczególnie wojnę Anglików z Napoleonem, jego ucieczkę z Elby itp.

Chociaż czytałam sporo lepsze romanse historyczne to i tak polecam go miłośniczkom tego typu literatury. Dla relaksu odpowiednia, ponieważ nie jest to utwór wysokich lotów.

Świetna książka opowiadająca o szlachetnej damie i mężczyźnie o niezbyt chlubnej przeszłości, którzy wbrew sobie zakochują się i nic, ani uprzedzenia, ani odległość, ani wojna nie są w stanie powstrzymać ich przed miłością. Dodatkowo historię ubarwiają zabawne przepychanki słowne i liczne perypetie przewijających się w książce bohaterów.

Książka fajna odprężająca jednak ja pokusiłabym się o inne zakończenie - nieszczęśliwe, gdzie śmierć rozdziela zakochanych. Jednak jest to romans i wiele czytelników spodziewa się szczęśliwego zakończenia. Trochę szkoda. Książkę polecam.

Fajna relaksująca książka, o kobiecie która chce stać się kusicielką a okazuje się że zakochuje się w największym flirciarzu epoki. Barwne dialogi i cięty język głównych bohaterów nakazując się roześmiać i spędzić z nimi godzinkę :)

Catherine postanawia zdobyć upatrzonego przez siebie mężczyznę. W tym celu wybiera się do wytrawnego mistrza uwodzenia Thomasa Montrose' a, który jak ma nadzieję, podejmie się jej edukacji.
I tak się dzieje. Cat zaczyna przerastać wyobrażenia Thomasa, który po długim czasie dochodzi do wniosku, że Cat skradła mu serce. Postanawia wyznać swej ukochanej uczucia, ale czy to będzie takie proste?
Na plusy książki przemawiają: tytuł, opis wojny, pomysł i uczucie obojgu niewyimaginowanych postaci.

Książka bardzo przeciętna w ogóle mnie nie wciągnęła przeczytałam bo mi się bardzo nudziło. Bohaterowie mieli wady i byli ich świadomi ale autorka troszkę przesadziła w poczuciu winy głównego bohatera. Czytając brakło mi emocji które mogłabym poczuć. Nawet te najbardziej "emocjonujące" fragmenty były napisane jak zwykłe opowiadanie.
On to były rozpustnik który ukrył się na wsi aby "pokutować" za swoje rozpustne życie i rozpamiętywać co złego w życiu zrobił.
Bohaterka to młoda dziewczyna która chce uratować swoją rodzinę z nędzy w tym celu udała się do legendarnego uwodziciela by nauczył ją jak usidlić innego uwodziciela i nakłonić go do małżeństwa. Obydwoje są inteligentni i lubią rozmawiać na poważne tematy.
Książka pod względem literackim i merytorycznym poprawnie napisana. Osobiście byłam zdziwiona tak pochlebnymi opiniami mnie książka nie urzekła i raczej do niej nie wrócę.

On to były rozpustnik który ukrył się na...

Pomysł, który narodził się w mojej głowie, by zapoznać się z romansami okazał się strzałem w dziesiątkę. Connie Brockway skradła mi serce tą książką i z miłą chęcią sięgnę po inne jej tytuły, które czekają już na mojej półce. Serdecznie polecam, świetny romans!

Książka bawi ale i wzrusza.

W odróżnieniu od innych bohaterów romansów historycznych C. Brokway swojego lorda Montrose uczyniła bardziej ludzkim. To nie jest super macho, który jest och i ach, ale to mężczyzna świadomy swoich zalet ale również widzący swoje wady. Wie jakie błędy popełnił w przeszłości, a obecnie stara się żyć tak aby jak najmniej krzywdzić innych. To mężczyzna, który czuje, cierpi i kocha. Zdecydowanie to mój ulubiony bohater.

Natomiast lady Cat, to nie głupia gąska, ale młoda kobieta, która jest odpowiedzialna, wie czego chce i konsekwentnie do tego dąży.

Książka warta przeczytania.

Książka bawi ale i wzrusza.

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • 2017
  • Romanse historyczne
  • Romans

Dodaj cytat z książki Obiecaj mi raj