Medytacja Vipassana w prostych słowach

Henapola Gunaratana Wydawnictwo: Astral Dynamics ezoteryka, senniki, horoskopy
Astral Dynamics
ezoteryka, senniki, horoskopy
2004-01-01

Gdybym jeszcze nie zaczął praktyki medytacji pewnie przeczytałbym książkę z uśmiechem. No niestety... Bardzo dużo krążenia wokół tematu, w wielu miejscach książka bardziej przypomina tutorial "dobrego życia". Filozoficzny twór, który dobrze dopasowuje się do przekonań ludzi, którzy zazwyczaj chcą spróbować medytacji bez wielu konkretów w środku.

A jeśli już są to pomiędzy...

świetne, bardzo praktyczne i przejrzyście napisane wprowadzenie do Medytacji Vipassany. Myślę, że to jest idealna pozycja dla każdego początkującego medytatora :)

Ładnie wprowadza w zagadnienie medytacji. Rozpoczęłam medytacje kilka dni temu. Do książki na pewno będę zaglądać, ponieważ ona pomaga w eliminacji błędów popełnianych podczas praktyki. Ogólnie - polecam.

Niezwykle treściwe ponad stron napisane na temat techniki, która z grubsza polega jedynie na obserwowaniu oddechu, pozwala odnieść wrażenie że osoba która je pisała faktycznie zna się na temacie. Treść dokładnie wyczerpuje tytuł którym została oznaczona. Zdecydowanie polecam.

Dziękuję za tę książkę. Dziękuję za istnienie sztuki medytacji Vipassana.

Mógłbym i gdyby nie błąd aplikacji Lubimyczytać pewnie bym napisał w tej opinii kilka słów o sobie i o swoich przeżyciach, ale nie warto bo odwróciłbym uwagę od tej wspaniałej księgi, dzięki której zacząłem swoją przygodę z medytacją. Nie pozostaje nic więcej do napisania niż dziękuje, naprawdę uratowała mnie kiedy byłem na emocjonalnym dnie, jeszcze raz puszczone w świat,...

Bardzo fajna, refleksyjna książka, napisana łatwym przyjemnym językiem. Obala mity na temat medytacji i pozwala spojrzeć na nią przez pryzmat doświadczenia, uważności, a nie ekscentryczności i szaleństwa. Polecam.

• Medytacja
  • 2018