Ciesz się każdą chwilą, każdą kanapką

Okładka książki Ciesz się każdą chwilą, każdą kanapką Lee Lipsenthal
Okładka książki Ciesz się każdą chwilą, każdą kanapką
Lee Lipsenthal Wydawnictwo: Laurum filozofia, etyka
filozofia, etyka
ENJOY EVERY SANDWICH
Laurum
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7746-216-4
Dariusz Bakalarz

umierający na raka lekarz opowiada jak sobie radził łącząc wiedzę lekarską z tradycjami rdzennych mieszkańców Ameryki, świadomie rozbija swoją osobowość na części z którymi rozmawia, jego jaźń odbywa podróże szamańskie, a także odkrywa Boga albo jego możliwość; odkrywa, że życie zmieniło się i warto z niego korzystać - "żyć pełnią życia"?

Nie wiem czy to był przypadek, że akurat sięgnąłem po tę książkę w trudnym momencie życia, ale była jak olśnienie.
Historia doktora Lee - prosta, naiwna, ale jakże prawdziwa.
Czułem tę książkę całym sobą - ważne fragmenty zaznaczałem, inne były dla mnie jak "eureka", a przy niektórych uroniłem kilka łez.
Nie jest to książka, która powie Ci krok po kroku co zrobić. Jest to osobista podróż człowieka, który pogodził się ze śmiercią i znalazł dla siebie sposób na szczęśliwe życie.
Z jednej strony - analityczna i pragmatyczna, z drugiej zagłębia się w korytarze ludzkiej duchowości, transcendencji i psychologii. W niektórych momentach można powiedzieć, że mistyczna. Czy uwierzysz w nią - to zależy od Ciebie i od tego jak otwarty umysł masz oraz jak rozwiniętą samoświadomość.
Polecam zarówno dla tych twardo stąpających po ziemi jak również tych, którzy silnie wierzą, że jest coś więcej ponad to co widzimy.

Historia doktora Lee - prosta, naiwna, ale jakże prawdziwa.
Nie jest to książka, która powie Ci krok po kroku co zrobić. Jest to...

zalecenie: wracać do niej jak najczęściej i cieszyć się każdą kanapką :)

zalecenie: wracać do niej jak najczęściej i cieszyć się każdą kanapką :)

• Audio
  • W wersji AUDIO
  • Woblink
  • 52/ 2015
  • Rok 2012.

Dodaj cytat z książki Ciesz się każdą chwilą, każdą kanapką