W poszukiwaniu sensu życia - po co nam filozofia?

Okładka książki W poszukiwaniu sensu życia - po co nam filozofia? Maria Szyszkowska
Okładka książki W poszukiwaniu sensu życia - po co nam filozofia?
Maria Szyszkowska Wydawnictwo: Twój Styl filozofia, etyka
filozofia, etyka
Twój Styl
1997-01-01
1997-01-01
83-7163-046-8
filozofia psychologia socjologia humanizm etyka kultura prawo człowiek życie

Co za TRAGEDIA ! Zaczynając od początku ...
Okładka książki strasznie zachęcająca , dział filozofii , na wprowadzeniu jeszcze można wytrzymać , pierwsze kartki - jeszcze jakoś idą ..
Rozumiem iż książka miała ukierunkować czytelnika na drogę do poszukiwania sensu życia ! Totalne rozczarowanie ! Naprawdę sięgałam po tę książkę z chęcią i miałam nadzieje że się czegoś nauczę bądź dowiem a tymczasem ..
Pierwszy rozdział ,, Stawanie się człowiekiem '' - totalne lanie wody bez większego sensu , 10 stron przeciągało się w nieskończoność!
Następne rozdziały - podobnie !
Autorka od czasu do czasu cytowała jakieś wartościowe słowa , jednak rzadko to się zdarzało.
Zamiast sensu życia ( z którym kompletnie nic nie ma wspólnego tematyka książki od środka ) mamy nawiązania do polityki , ludzi psychicznie chorych - na których według autorki za mało zwracamy uwagi.
Autorka wspomina także o tym że media odciągają od sztuki ...
Totalne lanie wody , poruszanie tematów oczywistych.
Straszna książka żałuję , że straciłam na nią czas !
Nigdy więcej Mari , ale chętnie sięgnę po Tatarkiewicza bądź innych filozofów .

Co za TRAGEDIA ! Zaczynając od początku ...

Podziwiam panią Marię za mądrość i niespotykaną dobroć serca i za to, że nie przystaje do naszej codzienności,bo ma za piękną duszę .Jest dla mnie jednym z nielicznych autorytetów.

Mądra kobieta. http://szyszkowska.bloog.pl/ http://www.youtube.com/watch?v=UikKd1M8a_Y

• 2002
  • Zaczęte, odłożone na później
  • Etyka, filozofia
  • Dostępne w bibliotece
  • Posiadam Report/pordróż/esej/inne

Dodaj cytat z książki W poszukiwaniu sensu życia - po co nam filozofia?