Sztuka doczesnej mądrości

Sensus
2010-03-01
2010-03-01
Christopher Maurer

Okładka książki Sztuka roztropności. Podręczna wyrocznia Baltasar Gracián, Jeremy Robbins
Ocena 8,2
Sztuka roztrop... Baltasar Gracián, J...

więcej Więcej

Książeczka zawierająca trzysta sentencji o tym jak mądrze żyć, wraz z ich wyjaśnieniem i rozwinięciem.

Na dzień dzisiejszy wiele z tych myśli wydaje się oczywista i mało odkrywcza, mimo to warto je sobie przypominać i zachwycać kunsztem z jakim autor o nich opowiedział.

Autor książki musiał być fascynującą postacią (o czym świadczy nie tylko przedmowa, ale i sama treść)....

Książkę tę odkryłem dzięki kawałkowi GZA Geniusa "Breaker,Breaker" , w której to się do niej odwoływał w tekście i nią inspirował.Postanowiłem sprawdzić,okazało się,że nie ma jej w bibliotece i znalazłem jedyny egzemplarz na allegro.I myślę,że to jeden z moich najelpszych książkowych zakupów,pozycja ponadczasowa,do której jeszcze będę wracać wielokrotnie.XVII wieczny...

To taka moja magiczna niekończąca się, codzienna biblija .

Niezbędnik człowieczeństwa!

Książka, którą każdy posiadać powinien.

Żałuję, że nie należy do mnie, ponieważ jest to książka, do której warto zajrzeć od czasu do czasu. Nadaje się też na prezent.
I pomyśleć, że owe wskazówki siedemnastowiecznego myśliciela dotyczące mądrej egzystencji, trafiają do mnie bardziej niż to co piszą współcześni. To dopiero jest fenomen.

• Filozofia
  • Chcę w prezencie