W imię miłości

Okładka książki W imię miłości
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Trylogia jabłoniowa (tom 1) Seria: Owocowa Seria literatura piękna
literatura piękna
Trylogia jabłoniowa (tom 1)
Owocowa Seria

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

O Ani z Jabłoniowego Wzgórza

5760 659 424

Książka zaczyna się od losów małej, bo 10 letniej Ani Kraski, która przyjeżdża do dziadka.
Ania sukcesywnie opowiada o swojej samodzielności, kiedy to dowiedziała się o śmiertelnej chorobie swojej mamy. Dziadek, który kilka lat wcześniej pogonił swoją córkę wraz
z malutką wnuczką, nie chcąc ich znać.
Teraz nie mając wyjścia Małgosia - mama Ani - posyła swoją córkę na Jabłoniowe wzgórze, by oddać pod opiekę jedynej rodzinie jaką ma mała Ania. NA stację po wielogodzinnej podróży i to
z przesiadkami dociera sama Ania, niestety miał po nią wyjść Dziadek Edward Jabłonowski, jednak nie ma nikogo. Zauważa błąkającą się dziewczynkę Pani bileterka, których to wszystkich znała na wzgórzu nie mogła przejść obojętnie koło obcej, małej dziewczynki. Zagaduje do niej i dowiaduje się do kogo małą podróżniczka przyjechala.
Jednak podczas wykonywania telefonu do Edwarda, mała Ania umyka i wchodzi w leśną ścieżkę. na szczęście za dziewczynką podążą mężczyzna i pilotuje małą aż do dworku. Kim jest i co się okaże jeszcze jak skończy się ta podróż Ani, musicie przeczytać. Dodam jeszcze, że pojawia się w powieści jeszcze jedna dziewczynka Marlenka, jest ona córką brata. Nastolatka jest rozkapryszona i bez żadnych zasad, co dodatkowo daję popalić wszystkim dookoła, ale jak można się domyśleć najwięcej małej, rezolutnej Ani.
Polecam książkę, wzrusza, bawi i uczy życia,
a przede wszystkim uwrażliwia. Co stanie z mamą Ani czyli Małgosią i kim się okaże tajemniczy mężczyzna, trzeba przeczytać.

Książka 9 / 10 . Za ciut momentami naiwne podejście do tematu, może zbyt wyidealizowane oraz troszkę poplątanie dwóch faktów. Ale to się wybacza w takich powieściach.
data I wyd 15.08.2013
data wznowienia: 18.09.2019r.
ilość stron : 284
czas przewidziany czytania: 4h 40 min. czas słuchania: 6 h 38 min
lektorka - Anna Grochowska ( wszystkich tomów) 25/22
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

z malutką wnuczką, nie chcąc ich znać.
Teraz nie mając wyjścia Małgosia - mama Ani - posyła swoją córkę na...

Pierwszy tom trylogii jabłoniowej Katarzyny Michalak.
Ciepła saga o uczuciach, przyjaźni i miłości...

Pierwszy tom trylogii jabłoniowej Katarzyny Michalak.
Ciepła saga o uczuciach, przyjaźni i miłości...

Ciepła opowieść o losach dziesięcioletniej Ani Karakiej, którą samotnie wychowuję schorowana mama - Małgorzata. Pokazuje Nam jak ludzie mogą być okrutni i obojętni. Dziewczynka aby ratować matkę i siebie sprzedaje na allegro co tylko może. Anie, kiedy juz sobie nie radzi, matka wysyła do dziadka, który przed siedmioma laty nie chciał ich widzieć na oczy. Od tej pory, mała Ania wprowadza w Jabłoniowym Wzgórzu ogromne zamieszanie. W Koniecdroga wraz z Anią pojawia się nowy nieznajomy Ned, który w czasie drogi strzegł dziewczynkę i odrazu zdobył jej zaufanie. Jak się później okazuje Ned ma za sobą mroczna przyszłość i jest ojcem Ani, ta nieświadoma tego nazywa go wujkiem.
Czy Edward pozwoli zostać Ani i Nedowi pomimo jego przeszłości na Jabłoniowym Wzgórzu? Czy matka Ani przeżyje? Jakie nieszczęścia spadną jeszcze na mieszkańców Jabłoniowego Wzgórza? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania przeczytajcie koniecznie.
Jest to wspaniała, poruszająca, pełna emocji opowieść, która skłania do refleksji o przemyśleń jakimi wartościami chcemy się kierować. Swietna fabuła, moemntami jak z bajki mówiąca o przebaczaniu oraz o sile małej dziewczynki. Sposób w jaki pisze K.Michalak sprawia, że akcje czyta się z wielką zaciekłością i bardzo trudno jest się od książki oderwać.
Bardzo polecam tę książkę jak i jej kontynuację.

8,5 ❤️

8,5 ❤️

Moje pierwsze spotkanie z tą pisarka .Trochę banalna trochę emocjonalna , lekko się czyta do poduszki.Polecam jak ktoś czyta kryminały to było oderwanie od morderstw.

Z literaturą pani Michalak jednak mi nie po drodze. Tym razem czuję nieco większe rozczarowanie, bo z samego pomysłu na historię można by wyciągnąć więcej.
Gdyby to była powieść o trudach dorastania w dysfunkcyjnych rodzinach i tego, jak to wpływa na dzieci, oceniłabym te książkę znacznie lepiej. Mamy nawet dość dobrze zarysowane dwa obozy: z jednej strony cicha i grzeczna Ania, z drugiej sprawiająca kłopoty Marlena. Dość dobrze to oddaje zachowania dzieci, które z różnych powodów muszą wychowywać się samodzielnie. Ania dorasta na niesprawiającą kłopotów nieśmiałą myszkę, nauczyła się nie rzucać dorosłym w oczy i nie sprawiać problemów. Marlena nie potrafi sobie poradzić po śmierci ojca i rozpaczliwie szuka uwagi, bo czuję się odtrącona przez nieobecną matkę. Mogła to być bardzo fajna powieść o wyboistej drodze do przyjaźni tych dwóch skrajnie różnych dziewczynek, które muszą się mierzyć z trudami tego świat w zbyt młodym wieku. To co dostaliśmy, wyszło płytkie i bez cienia wrażliwości czy empatii. Tak jak w książkach z serii Mazurskiej Ania jest dobra, bo jest dobra, więc nie może zrobić niczego złego. Marlena jest zła, bo jest zła, więc nie ma żadnego usprawiedliwienia dla jej zachowania.
Postać Neda jest fatalna (czuję wstyd, że otrzymał przezwisko po szlachetnym Nedzie Starku). Ned z jabłoniowej trylogii zabił innego faceta, który zabił jakiegoś chłopca, co nie przeszkadza Nedowi szarpać Marleną, wyzywać ją od gówniar i wykrzykiwać że ją zabije. Ten facet powinien być za kratkami, bo ewidentnie ma problemy z kontrolowaniem agresji.
Po trzech książkach muszę powiedzieć, że kreacja postaci to najsłabsza strona każdej z powieści. Nie mamy wiarygodnych portretów psychologicznych. Wszystko jest albo czarne, albo białe. Nawet jeśli pojawiają się jakieś odcienie szarości, to są szybko wybielane/oczerniane narratorskimi wtrąceniami. W powieściach obyczajowych bardzo kłuje to w oczy, bo nie ma niczego, co przykryłoby ten mankament.
Stylistycznie muszę powiedzieć, że wypada znacznie lepiej niż seria Mazurska, co jest wyjątkowo dziwne – trylogia jabłoniowa została napisana dużo wcześniej. Mamy tutaj przypadek pisarskiego regresu niż progresu. Człowiek by pomyślał, że przez tyle lat pisania warsztat będzie znacznie lepszy, a tutaj taka niespodzianka i książki z 2019 są gorzej napisane od książek z 2013. I tylko pozostaje ciekawość, co jest tego przyczyną.
Trylogia jabłoniowa ma jeszcze dwa tomy. Może po nie sięgnę. Może będzie lepiej…

Piękna historia, która wątpię czy mogłaby wydarzyć się w prawdziwym życiu. Historia małej Ani urzeka. Czy dzieci potrafią być tak silne? Nie wiem. Ale książka naprawa nadzieją.

Przyjemna, ale dość banalna

Przyjemna, ale dość banalna

Życie bywa pełne dramatów, ale dla dziecka może to być katastrofalne w skutkach. Jedna tragedia może odmienić ich całe życie. Ania - zaradna dziesięciolatka, straszny dziadek, tajemniczy nieznajomy Ned oraz jej chora matka. Mieszkanka wybuchowa emocjonalnie, nie powiem trochę mnie ta książka przeciągnęła po falach emocji. Strach, rozpacz, nadzieja, radość, nienawiść - trochę tego było. Fabuła całkiem zgrabnie zbudowana, miejsce akcji do którego mam sentyment - okolice Szczecinka oraz bohaterowie pełni tajemnic i uczuć. Na początku sądziłam, że to będzie zwykłe romansidło, ale rollercoaster emocji sprawił, że to całkiem dobra powieść o stracie oraz zyskaniu miłości, tam gdzie się jej nie spodziewamy. Jedyny minus to spłaszczenie historii pod koniec, ale wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. Polecam, ale ostrzegam pudełko chusteczek musi być pod ręką podczas czytania.

To skrzyżowanie romansu i harleqina. Myślałam, że takich książek już nie ma. A jednak. Lektura z innego świata, prosta jak cep. Nie polecam, chyba, że audiobook do drzemki.