Awaken

Point
2013-07-02
2013-07-02
Awaken Abandon

Okładka książki Reincarnated as a Dragon Hatchling, Vol. 6 (light novel) Nekoko, Naji Yanagida
Reincarnated a... Nekoko, Naji Yanagi...
Okładka książki Hyperthief: A Tale of the Cytoverse Janci Patterson, Brandon Sanderson
Hyperthief: A ... Janci Patterson, Br...
Okładka książki Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (Light Novel) Vol. 24 Shirotaka, Rifujin na Magonote
Mushoku Tensei... Shirotaka, Rifujin ...
Okładka książki Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (Light Novel) Vol. 25 Shirotaka, Rifujin na Magonote
Mushoku Tensei... Shirotaka, Rifujin ...

Mam nadzieję, że Meg Cabot pokusi się o 4 tom, w którym John i Pierce będą mieli dziecko.

Seria o świecie podziemi jest naprawdę dobra! Po "Pamiętnikach księżniczki" nie spodziewałam się czegoś na miarę dobrego fantasy

Ciekawe, otwarte zakończenie serii. Trzyma cały czas w napięciu. Miło czytało mi się przygody Pierce i John'a jak i reszty bohaterów.

W końcu się zabrałam za tą książkę i przeczytałam :)

Niestety nie wiem, co wpłynęło na odbiór, czy to, że czytałam ją w nieoficjalnej wersji tłumaczenia (bo niestety nie ma oficjalnego),czy to, że minęło kilka lat od momentu przeczytania przeze mnie pierwszych dwóch części, tak czy inaczej, ta część nie porwała, mnie tak bardzo jak poprzednie. Historia ciekawa, dużo wątków dobrze ze sobą współgrających, ale to jakby zupełnie nie to, co było w pierwszych dwóch tomach trylogii. Czegoś jakby brakuje tej części i nawet nie umiem do końca powiedzieć co to takiego. Były momenty, że irytowała mnie Pierce swoim dziecinnym zachowaniem, a były też takie, które sprawiały, że chciałam książkę odłożyć, bo mało się działo. Mimo wszystko z sentymentu do autorki, jak i do pierwszych tomów powieści oraz z chęci poznania zakończenia serii, doczytałam do końca. Oceniam tak na 7 gwiazdek. Krótka i lekka książka dla nastolatek; może już po prostu za bardzo dorosłam i spoważniałam ;D

W końcu się zabrałam za tą książkę i przeczytałam :)

Takiego zakończenia się spodziewałam :) i żyli wszyscy długo i szczęśliwie :)

Takiego zakończenia się spodziewałam :) i żyli wszyscy długo i szczęśliwie :)

Zwlekałam z przeczytaniem tej części w nadziei, że wydawnictwo jednak ją wyda... No cóż, nie wydarzyło się to jednak więc drżącą ręką sięgnęłam po nieoficjalne tłumaczenie. Wiadomo, bywały w nim błędy, ale raczej literówki, niemniej jednak osoby, które tą książkę przetłumaczyły wykonały kawał dobrej roboty i bardzo im dziękuję za to, że poświęciły na to swój czas.

"Awaken" to bardzo ładne podsumowanie i rozwiązanie całej historii Pierce i Johna. Choć przyznam, że na początku ciężko mi się brnęło przez akcję (nieobecność Johna bardzo mnie demotywowała) to jednak później było mi przykro, że zbliżam się do końca przygód głównych bohaterów.
Nie ukrywam, że końcowa wypowiedź autorki dała mi nadzieję, że może jeszcze kiedyś dowiem się "co było potem", ale martwię się trochę czy to na pewno byłoby dobre gdyby Cabot napisała kolejną część...

Będę tęsknić za bohaterami, choć pewnie jeszcze do nich wrócę.

"Awaken"...

Na półkach: , , , , , , , ,

Bohaterowie znajdują się w Podziemiu, które za sprawą Furii zostaje zniszczone. Pierce i jej przyjaciele muszą wyruszyć na powierzchnię Ziemi w poszukiwaniu ratunku. Jak się okazuje zniszczenie Podziemia ma katastrofalny wpływ na świat- rozpętuje się potężna burza, powstają huragany i powodzie, wszędzie latają kruki, a na dodatek Furie opętują coraz to więcej ludzi.

Choć książka ta nie została wydana w Polsce warto ją przeczytać chociażby w oryginale lub zapoznać się z nieoficjalnym tłumaczenie.
Już na samym początku akcja pędzi jak szalona. Jest pełna zwrotów akcji, momentami rozśmiesza, a czasem ma się ochotę płakać.

Osoby, które przeczytały poprzednie części na pewno się nie zawiodą. Choć zakończenie było zbyt ordynarne, warto zapoznać się z tą książką.
Mam cichą nadzieję, że autorka powróci do tej trylogii i napisze prequel, sequel albo powieść opisującą losy innych bohaterów.

Choć...

Wydaje mi się, że poprzednie części były lepsze. W tej są jakieś niedopowiedzenia, moment przywrócenia do życia Johna taki pobieżny, nijaki. Można było lepiej opowiedzieć ostatnie przygody bohaterów, a może jestem za stara na takie książki :)

Ostatnia część trylogii i kontynuacja losów dziewczyny odzwierciedlającej współczesną Persefonę. John umiera, ale Pierce uwalnia jego duszę i przywraca do życia. On i jego dziewczyna stawiają czoła furiom i walczą o swoją miłość.
Zdziwił mnie fakt, że AMBER nie podjęło się wydania 3 części trylogii. Trzeba się było wcale nie zabierać za publikację dwóch poprzednich części ;/ Ale dla chcącego nic trudnego- podjęłam się czytania nieoficjalnego tłumaczenia.
Biorąc pod uwagę szkołę to skończyłam czytać w miarę szybko. Książkę czyta się bardzo szybko. Co najciekawsze akcja rozgrywa się w bardzo krótkim przedziale czasowym, a wydarzyło się tyle rzeczy! Tyle zaskakujących wydarzeń, tyle zwrotów akcji i tyle ciekawych bohaterów, każdy odgrywający ważną rolę. Całą trylogię oceniam jako bardzo dobrą. Pomysł na nawiązanie do mitologii był strzałem w dziesiątkę, ponieważ zdecydowanie wyróżnia te książki od innych popularnych młodzieżowych. Żałuje, że to już koniec, ale mam cichą nadzieję, że autorka jeszcze wróci do Pierce i Johna i poświęci im kolejne 300 stron :)

Mamy zakończenie całej trylogii.
Książka nie nudzi i jest ciekawa, ale jednak za krótka. Dochodzi kilku nowych bohaterów, są nowe wątki, natomiast nie są tak rozwinięte jak bym się spodziewała. Mam wrażenie, że gdybym czytała te trzy części w różnej kolejności, nie stanowiłoby to różnicy. Brak tutaj takiego fundamentu, który skleiłby te wszystkie części ze sobą. Od tak, każda to jakaś osobna przygoda naszej pary zakochanych.

W książce "Awaken" Pierce i John znajdują się w Podziemiu, które przechodzi przez pewnego rodzaju armagedon. Dusze są zdenerwowane, dookoła krążą kruki, temperatura jest wyższa niż zwykle, a Furie starają się zniszczyć wszystko, co dobre. Już na początku John umiera, a Pierce stara się zrobić wszystko, aby odnaleźć jego duszę i sprawić, by wróciła do ciała. W tym celu musi znaleźć Tanatosa, boga śmierci. A do tego wszystkiego zastępy ludzi opętanych przez złe duchy, huragany, powodzie i burze.

Polecam tym, którzy jeszcze nie przeczytali :)

Mamy zakończenie całej trylogii.