Od Ameryki do Afryki

Okładka książki Od Ameryki do Afryki Piotr Kraśko
Okładka książki Od Ameryki do Afryki
Piotr Kraśko Wydawnictwo: G+J Seria: Świat Według Reportera literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Świat Według Reportera
G+J
2011-08-29
2011-08-29
podróże Afryka Ameryka Świat według reportera

Okładka książki Namibia. 9000 km afrykańskiej przygody Krzysztof Kobus, Anna Olej-Kobus
Namibia. 9000 ... Krzysztof Kobus, An...
Okładka książki Stary, młodzi i morze. Od Antarktydy do Alaski. Wyprawa wokół obu Ameryk Marcin Jamkowski, Jacek Wacławski
Stary, młodzi ... Marcin Jamkowski, J...
Okładka książki Byle dalej Marta Owczarek, Bartłomiej Skowroński
Byle dalej Marta Owczarek, Bar...

Zbiór reportaży, a właściwie obrazków reporterskich. Nie są dogłębne, ale nie zmienia to faktu, że bardzo interesujące. Dobrze się czyta, styl pana Kraśko bardzo mi odpowiada.

Książkę dostałam w prezencie. Nie wiem czemu, ale najlepiej czytało mi się część o Ameryce i to z niej najwięcej pamiętam.
Przez Afrykę nawet nie do końca przebrnęłam. Jak ktoś się interesuje światem to jak najbardziej polecam.
Mnie najbardziej urzekły piękne fotografie.

Mnie najbardziej urzekły piękne fotografie.

Wpadła mi w ręce malutka książeczka „Od Ameryki do Afryki” Piotra Kraśko z serii „Świat według reportera”. Książkę czyta się bardzo szybko ze względu na jej małą objętość – całość liczy niecałe 200 stron, przy czym sporą część zajmują piękne zdjęcia. Część dotycząca Ameryki, moim zdaniem, otrzymała tytuł na wyrost, bowiem opowiada głównie o Teksasie i Nowym Orleanie, troszeczkę wspomina o Białym Domu, jest też rozdział dotyczący Szalonego Konia – i tyle w niej Ameryki. Część o Afryce jest obszerniejsza, dotyka tematu wielożeństwa, nawiązuje do Karen Blixen i „Pożegnania z Afryką”, opisuje polowanie na lwy ludojady,sporą jej część stanowi opis konfliktu między Tutsi i Hutu.

Książeczka świetnie nadaje się do czytania np podczas jazdy pociągiem czy umilenia sobie czasu podczas długiego wieczoru, natomiast nie jest to lektura dla osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę o danym kontynencie. Pozostawia jednak po sobie niedosyt wiadomości i z pewnością może być inspiracją do sięgnięcia po ambitniejsze pozycje.

Książka została moim towarzyszem podróżnym w pociągu Koluszki-Warszawa.
Nie wiem czy tylko moje wydanie jest takie wygodne, tzn coś jak kieszonkowe, ale wydaje mi się że wszystkie.
Wracając do tematu książka ciekawa, dobre napisana, opisuje kilka rzeczy o których wcześniej nie miałam pojęcia. Czytając zdałam sobie sprawę jak trudna jest praca reportera. Prócz tego? Świetne zdjęcia, przystępnie i ciekawie napisane. Książka nie jest zła,świetna też nie jest. Jest dobra. W całym tego słowa znaczeniu. I ani minimetr w stronę źle napisanej, oraz ani o minimetr nie przekroczyła granicy czegoś wspaniałego. Po prostu dobra.

Książka została moim towarzyszem podróżnym w pociągu Koluszki-Warszawa.

2041

Część o Ameryce - rewelacja, jak we wszystkich książkach z cyklu "Świat według reportera". Niestety, część druga, tj. afrykańska jest dokładną kopią innej książki pana Piotra. Jeśli więc ktoś czytał "Świat według reportera. Afryka" w tej książce zainteresuje go jedynie część pierwsza.
Poza tym książka super - jak wszystkie z tej serii. Jeśli ktoś interesuje się światem - polecam!

Spodziewałam się nijakiej książeczki która będzie opisywała ''bajki'' o Ameryce i Afryce a jednak jestem pozytywnie zaskoczona.
Rozdział o dzieciach wojny był najlepszym i niesamowicie wzruszającym momentem

Rozdział o dzieciach wojny był najlepszym i niesamowicie wzruszającym momentem