Fall of Giants

Macmillan
Stulecie (tom 1)
powieść historyczna
angielski

Wybitna książka. Wiele akcji dzieje się w "Upadku Gigantów". Trzeba przyznać, że autor w iście mistrzowski sposób przenosi nas w rożne miejsca do innych postaci. Jak pokrętne mogą być ścieżki życiowe?! Jak wiele bólu musimy znieść?! Ile potrafi wytrzymać człowiek, który nie podaje się, wierzy w swoją siłę woli, by osiągnąć wymarzony cel.
Pasjonująca lektura dzięki której...

Jak to zwykle Ken trzyma wysoki poziom. Wielka epopeja. Naprawdę warto przeczytać.

Rozmach tej powieści zrobił na mnie duże wrażenie. Ciekawie opowiada genezę i przebieg I WŚ. Najlepsze jest to, że przy tak dużej liczbie postaci w różnych miejscach świata, czytelnik nie gubi się w tym. Pomijając dobrze dopracowane tło historyczne każdy znajdzie jakiś ciekawy wątek dla siebie. Wg mnie trochę za duża objętość. Dla mnie wadą były zbyt szczegółowo...

W ciekawy sposób przedstawione spojrzenie na lata początku wieku i I wojny światowej z perspektywy obywateli kliku krajów .

Początek świetny, gorzej z dalszym ciągiem. Każdy kolejny rozdział jest krótszy i mniej szczegółowy, trudno wyzbyć się wrażenia, że książka przerosła autora. Mniej więcej od połowy jest to już właściwie tylko relacjonowanie wydarzeń historycznych. A szkoda.

Jestem pod dużym wrażeniem, wspaniała książka. Nikt tak jak Follet nie potrafi przenieść w autentyczne dzieje historyczne i razem z kilkoma głównymi bohaterami przeżywać ich losy w otoczeniu wydarzeń, sytuacji, często wiekopomnych, znanych Nam z książek. Pięknie jest przeczytać o historii, polityce z innej perspektywy, trochę od kuchni, czy też przyjrzeć się z bliska...

Wspaniała trylogia (+Zima
świata, Krawędź wieczności), To 100 letnie losy kilku rodzin. Losy radosne i szczęśliwe, jak i okrutne, straszne i smutne. Kilka fragmentów opuściłam... ale tylko kilka. Dzięki fikcyjnym postaciom poznajemy 100 lat historii. Bardzo ciekawa. To niewiarygodne, ile w ludziach jest determinacji, odwagi, miłości i niestety okrucieństwa.

Bardzo dobrze się bawiłem przy tej książce. Nie jestem raczej fanem literatury obyczajowej, a tu niespodzianka. Wciągnąłem się na kilka długich wieczorów. Dobrze zbudowane postaci, ciekawie przeplatające się losy. I dodatkowo ode mnie dwie gwiazdki za interesujące pokazanie historii I wojny światowej, przyczyn jej wybuchu i skutków dla Europy. A akurat historia tego okresu...

Była to całkiem solidna książka, a właściwie trzy jej części. Na początku było najlepiej, w drugim tonie przeważał seks z tego co pamiętam, a trzeci był obrzydliwie zdominowany przez politykę. Przypominał mi książki Smitha.

Wsiąknelam i przepadlam na tydzien.
Genialna powieść historyczno- obyczajowa.

2 827
    2 638