Zima świata

Zbigniew A. Królicki, Grzegorz Kołodziejczyk

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

2085 ocen

Oceniam książkę na 7/10. Fabuła wciągająca, dobrze się czyta, można poznać punkty widzenia kilku stron, choć przefiltrowane przez brytyjskie spojrzenie na historię.
Trochę przeszkadza duża ilość nazwisk, bo czasami trudno się połapać, ale na szczęście na początku wszystkie postacie są rozpisane. Kilka razy musiałem skorzystać.

Drugie podejście i znowu przegrałem. Jestem fanem "Filarów Ziemi" ale niestety tutaj, zbyt dużo pomieszania z poplątaniem. Ogromna ilość nazwisk, postaci i miejsc, niestety nie pozwala skupić się i ogarnąć opowieść. Niestety ja nie potrafię ogarnąć i muszę zrezygnować po przeczytaniu 1/5 książki.

blisko wybitnej

blisko wybitnej

Sluchana jako audiobook i w tej wersji jest czymś genialnym choc podejrzewam ze czytanie samej ksiazki tez takie by byly . Swietna kontynuacja "Upadku gigantów" . Fajna fabuła z wplecionymi wątkami historyczno wojennymi . Świetnie nakreślone postacia ! ocena 8/10 !

Zmęczyło mnie, to książka o 1 wojnie światowej. Okopy, trupy i trochę obyczajówki. Książka dobra, a właściwie słuchowisko, ale trzeba lubić taką tematykę.

Bardzo dobra mimo trudnego opisu tamtych czasów.
Trudnego, bo jak się czyta to widzi się, że czasy się zmieniły ale ludzkość niestety nie... :-(

Bardzo dobra mimo trudnego opisu tamtych czasów.

Absolutnie genialna trylogia "stulecie". Polecam czytać po kolei. Follett pisze o tematach trudnych i ważnych z taką lekkością, że zapiera dech. Oderwać się nie można. Wszystkie wątki bardzo, bardzo interesujące. Jest w nich wszystko historia, polityka, honor, miłość.... Wątki trudniejsze i lżejsze. Żadne słowa nie opiszą tego geniuszu - Follett jest wielki! Kocham, Kocham, Kocham!!!!

Z trwogą powróciłam do bohaterów "Upadku gigantów" - czy podołają wciągającej, budzącej mnóstwo najróżniejszych emocji historii dziadków i rodziców. Podołali :)
W tej części autor poświęca więcej miejsca romansom i prywatnemu życiu protagonistów (chociaż może to tylko moje odczucia). Wolałabym więcej historii. Ale i tak trudno się było oderwać.

Genialna

Genialna

Bardzo dobra pozycja zarówno pod względem historycznym jak i fabularnym .Trochę ciężko ogarnąć wszystkich tak licznych bohaterów, ale problem rozwiązuje rozpiska na początku książki.