Martwe księżniczki nie śnią

Jens Høvsgaard Cykl: John Hilling (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller 360 str.
Døde prinsesser drømmer ikke

Czarna Owca
kryminał, sensacja, thriller
literatura duńska

Kup książkę

Ciekawa, dobrze napisana. Myślę, że godna polecenia wielbicielom kryminałów. Sama chętnie sięgnę po inne książki z serii o Johnie Hillingu.

Bardzo przeciętny kryminał i nie wiem czy sięgnę po inne książki autora bo już w tym przypadku książkę musiałam zmęczyć.

Do sagi Millenium bym tego w żaden sposób nie porównała. Ma swój klimat. Książka ciekawa - jest intryga, jest zabawa.

"Martwe księżniczki..." czyta się bardzo szybko. W tym samym tempie się o nich zapomina. Książka jest prosta, łatwa i przyjemna, choć o niczym przyjemnym nie opowiada. Autor porusza tematykę procederu handlu żywym towarem, nadgryza kwestie rasistowskie, trud powrotu do codziennego życia żołnierzy, walki z korupcją na najwyższych szczeblach, brakiem jakiegokolwiek...

Bardzo ciekawa, wciągająca historia, w której do końca nie wiadomo tak naprawdę kto jaką rolę odgrywa.

Taki sobie kryminał, można przeczytać, ale bez rewelacji. Raczej nie sięgnę po kolejne części.

Na dosyć skromną półkę z kryminałami skandynawskimi sięgnęłam dzięki pani z wypożyczalni. Niechętnie, bo z reguły jeśli chodzi o literaturę północy czytam to co znam i lubię. Wzięłam to (dopiero po fakcie zorientowałam się, że to pierwszy tom trylogii, co mnie zirytowało i zniechęciło) i jeszcze jeden pierwszy tom kompletnie mi nieznanego autora, w nadziei, że to początek...

Ostatnie lata to swego rodzaju boom skandynawski w dziedzinie powieści kryminalnych. Zaczęło się od Larssona, a potem na polskim rynku niemal jak grzyby po deszczu pojawiały się kolejne powieści autorów z tamtej części Europy. Większość z tych książek to thrillery lub kryminały, w których dość często pojawia się motyw prostytucji czy handlu żywym towarem.

Co nam proponuje...

Trochę dziwna jest ta książka, niby fajna, ciekawy pomysł, ale chyba potencjał niewykorzystany do końca... Nie podobało mi się, że niektóre wątki były w niej dość mocno opisywane, a niektóre strasznie skracane wręcz obcinane. Ogólnie przeczytać się da, jest to ok, ale jakoś nie wyrywa.

Wielbicielom kryminałów-polecam

• 2014
  • Skandynawia
  • Kryminał skandynawski
  • Kryminały
  • Ebooki
  • Literatura skandynawska

Dodaj cytat z książki Martwe księżniczki nie śnią