Magia M.C. Eschera

2009-01-01
978-83-87112-70-7
Ewa Stahnke
grafika rysunek

Sięgając po tę książkę o imponującym formacie, bądźcie przygotowani na rozkosz jaka czeka wasze oczy. Z każdej strony wydobywa się magia, w której możemy poznać odrobinę tego artystę poprzez urywki z listów jakie wysyłał bliskim. Jego dzieła zachwycają i co najważniejsze zadziwiają.
Polecam zapoznać się z tą pozycją tym, którzy na co dzień nie interesują się sztuką. Spędzony czas nad nią odpręża i pozwala skosztować piękna jakie znajduje się w galeriach.

Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam! Grafiki Eschera (tuż obok biomechaniki Gigera) należą do moich ulubionych. Szczegółowe (również trochę surrealistyczne i groteskowe)kompozycje sprawiają, że nie sposób oderwać od nich oczu. Fraktale, bryły, budynki, pejzaże... wszystko to przeplata się z sobą tworząc niezwykle oryginalne obrazy stanowiące prawdziwą ucztę dla koneserów grafiki. Nie będę się więcej rozpisywał na jej temat - to trzeba po prostu zobaczyć.

Dodaj cytat z książki Magia M.C. Eschera