M.C. Escher. Grafiki

M. C. Escher Wydawnictwo: Edipresse, Taschen Seria: Malarze świata sztuka
M.C. Escher „Grafiek en Tekeningen”
8389571986
Edyta Tomczyk
Edipresse, Taschen
malarstwo holenderskie grafika figury niemożliwe
M.C. Escher „Grafiek en Tekeningen”
sztuka
8389571986
Edyta Tomczyk
Malarze świata
malarstwo holenderskie grafika figury niemożliwe

Bardzo dobra książka z działu psychologii przestrzeni. Autor co jest zaskakujące był z zawodu matemetykiem, a lubował sie w psychologii i rysowaniu rzeczywistości utopijnej. Polecam sporo obrazków ;-)

Minialbum prezentujący genialną myśl i niezwykłe umiejętności Mauritsa Cornelisa Eschera ma pewien mankament. Nie myślę przy tym o skromnym w ilości wyborze prac artysty. Pewnego niedostatku upatruję w warstwie opisowej jaka jest autorstwa samego Holendra. Grafik zadbał o omówienie każdej z przedstawionych wizji, a nawet dokonał pewnej klasyfikacji swoich dzieł. Niestety,...

Dyskusje

• Sztuka / malarstwo / grafika / projektowanie