Szklana klatka. Kto ryzykuje, ten zyskuje. Imieniny

1983-01-01
83-07-00924-3
Krystyna Pisarska, Alicja Mazurkiewicz, Tadeusz Olszański
literatura węgierska

Przewrotna mikropowieść,, Kto..."Banalna historia,mąż po powrocie do domu zastaje żonę w dwuznacznej sytuacji...i niespotykane zakończenie.Kertesz mistrz słowa,przezabawne,polecam.

Bardzo podobały mi się te trzy odrębne powieści. Ciekawe spojrzenie na kontakty międzyludzkie i bardzo szczegółowe budowanie postaw i motywów postaci. Nie nudziłam się, jak najbardziej polecam lekturę :)

Akcja rozgrywa się wciągu jednej nocy na stacji benzynowej. Żuża, główna bohaterka, dokonuje rozrachunku ze swym dotychczasowym życiem. Pogoń za pieniądzem i dostatkiem przez wiele lat była na pierwszym miejscu w jej hierarchii wartości. Gdzieś "po drodze" zgubiły się: miłość, godność, prawda. Teraz, po latach, ich brak daje się coraz bardziej we znaki. Szandor i Żuża, małżeństwo jak u Edwarda Albeego ("Kto się boi VW").

Dodaj cytat z książki Szklana klatka. Kto ryzykuje, ten zyskuje. Imieniny