Śladami bogów

Sándor Márai literatura węgierska dziennik podróż
literatura piękna
Irena Makarewicz
Sándor Márai literatura węgierska dziennik podróż

W sumie jednak dosyć pretensjonalna paplanina, którą podsumować można w ten sposób : marajemu nie podobało się nigdzie, gdzie był.

Reportaż sprzed stu lat opisujący podróż po Oriencie, bo to nie jest Bliski Wschód, to jest jeszcze Orient z przełomu epok. Jeszcze trwa kolonializm, jeszcze Europejczyk, ale też ze specyficznego regionu Europy, jedzie oglądać Orient oczami romantyka, chodź osąd spraw politycznych jest bardzo rzeczowy i trafny. Warto przeczytać chociażby ze względu na język i styl tej...

Przepiękna literacka podróż po Bliskim Wschodzie sprzed wieku. Polecam :)

To nie tylko fascynująca podróż w sensie geograficznym, ale też w czasie.

Ciekawa i wnikliwa podróż w czasie i przestrzeni na brytyjsko-francuski Bliski Wschód w roku 1926. Warto przeczytać.

Znakomita. Czyta się jednym tchem, bardzo błyskotliwe uwagi o Starym Kontynencie i duzo odkrywczych obserwacji o dalekich lądach. Polecam ciekawym świata.

Węgierska literatura była do tej pory dla mnie czymś zupełnie nieznanym. I nagle w zeszłym tygodniu pojawił się w moim życiu Sandor Marai i nic już nie jest takie jak było. „Śladami bogów” przeczytałam w jeden dzień ale wciąż gładzę tę książkę, wącham i przytulam. Zanim ją odstawię na półkę to troszkę ją jeszcze ukocham.
Literatura faktu jest moim ulubionym gatunkiem...

• Chcę w prezencie
  • Węgry
  • Turcja
  • Syria
  • Egipt
  • 8.Sándor Márai

Dodaj cytat z książki Śladami bogów