U mnie zawsze świeci słońce

Victoria Twead Wydawnictwo: Pascal Cykl: U mnie zawsze świeci słońce (tom 1) literatura piękna
Chickens, Mules and Two Old Fools
9788376420264
Andrzej Zakrzewski
Pascal
Przeprowadzka dom Hiszpania Andaluzja
Chickens, Mules and Two Old Fools
U mnie zawsze świeci słońce (tom 1)
literatura piękna
9788376420264
Andrzej Zakrzewski
Przeprowadzka dom Hiszpania Andaluzja

Niestety książka mnie niesamowicie nudziła. Nie znalazłam w niej nic co by mnie zainteresowało. Brak fabuły, nic się w niej nie dzieje. Mam wrażenie, że głównym tematem są kurczaki, które małżeństwo hoduje oraz kurnik, który dla nich budują. Co nieco tam się dowiedziałam. Np o opieszałości Hiszpanów, powolności... ale chyba nic poza tym. Stwierdziłam, ze bez sensu jest...

1978

Na półkach: , , , , ,

Miła, lekka i przyjemna książka, którą zabrałam ze sobą w podróż do Andaluzji w Hiszpanii. Stąd zapewne podwójna przyjemność w czytaniu :).
W komentarzach do książki opisano właściwie już wszystko - fabuła kręci się wokół pary angielskich emerytów, którzy opuszczają swój rodzinny kraj i przenoszą się do małej wioski w słonecznej Andaluzji.
Książka należąca do kategorii...

Bardzo przyjemna książka, szybko się czyta, pokazuje urocze życie w małej mieścinie w Hiszpanii.

Na półkach: , , , ,

W życiu każdego człowieka przychodzi moment na zastanowienie się nad swoim życiem, niekiedy kończy się tylko na rozważaniach, a nieco odważniejsi decydują się swoje plany wcielić w życie. Do takich osób należy autorka, a zarazem bohaterka powieści "U mnie zawsze świeci słońce", która wraz z mężem postanawia zamienić deszczową Anglię na słoneczną Hiszpanię.

Victoria i Joe...

Zabawna historia pary Anglikow, mieszkajacych na poludniu Hiszpanii. Bardzo sympatyczna lektura, z zabawnymi historiami, i przepysznymi przepisami kuchni hiszpanskiej!

Wiele już takich publikacji na rynku wydawniczym? Raczej nie... Każda przecież pokazuje inny, ciekawy zakątek świata i jego równie ciekawych mieszkańców, pokazuje kawałek czyjegoś życia - marzenia i próby ich realizacji. Ta urzekła mnie nie tylko tytułem, ale rzeczywistą pogodą ducha Autorki, która z odpowiednim dystansem podchodzi do samej siebie, stara się żyć w zgodzie z...

Książka inna niż te które dotychczas czytałam. Zabawnie opowiedziana historia, zawierająca proste przepisy przenoszące nas w tamte rejony bez konieczności przeprowadzki :)

Jakże ucieszyłam się, gdy przed chwilą odkryłam, że książka należy do cyklu opowieści o życiu w Hiszpanii. Jestem zachwycona tym krajem, dlatego po przeczytaniu "Egejskiego marzenia" szukała czegoś na ten styl, ale o Hiszpanii. Udało się. Sympatyczna opowiastka w sam raz na chwilę przy kawie, na słonecznym balkonie czy tarasie. Momentami irytowało mnie ich podejście do...

Na półkach: , , , ,

Obserwuje, od dawna wysyp książek o migracji i osiedlaniu się ludzi w różnych częściach świata, a co za tym idzie kupowaniu/budowaniu/remontowaniu domów. I choć większość przyciąga uwagę, niestety, nie każda taka pozycja potrafi zainteresować. Victoria Twead ma szczególny dar opisywania ciekawie i z przekąsem swojej przygody na nowym gruncie. Robi to w sposób ciepły,...

Lekka, przyjemna ksiazka w stylu ”Pod słońcem Toskani” tylko ze akcja toczy sie tym razem w Hiszpani. Ksiazke czyta sie bardzo szybko i pozwala poznac chociaz w malym stopniu prawdziwa mentalnosc Hiszpanow.

Dyskusje

• Hiszpania
  • Podróżnicze
  • 2012
  • 2013
  • Literatura współczesna

Dodaj cytat z książki U mnie zawsze świeci słońce