Lody. Domowa manufaktura

Pascal
2017-05-22
2017-05-22
Agnieszka Kocel

Raj dla lodożerców. Mnogość przepisów i różnorodność pomysłów na cudowne smaki tych chyba najpopularniejszych (zwłaszcza latem) deserów jest po prostu zachwycająca. Oprócz przepisów autor zdradza nam również sekrety na temat technik przygotowywania zimnych deserów. Jedyny problem, który pojawia się w człowieku kiedy już choćby pobieżnie przejrzy książkę to: "Od czego zacząć? Który smak wypróbować najpierw?" Czułam się trochę jakbym już stała przed ladą chłodniczą wypełnioną dziesiątkami smaków, spośród których muszę wybrać te, które za chwilę dane mi będzie konsumować.

Dzięki tej książce dowiedziałam się czym różnią się klasyczne lody od tych w stylu filadelfijskim. Przepisy nie są skomplikowane, ale czasochłonne. Natomiast smak osiągnięty wynagradza każdą sekundę oczekiwania na rozpływający się w ustach smak deseru.

To trochę nie wypada dawać tak wysokiej noty książce kucharskiej. Ale jak tu nie dać, skoro dzięki tej książce można wyczarować najprostsze i najsmaczniejsze lody na świecie. Dotychczas poszukiwałam przepisów na lody w innych książkach kucharskich. Każdy szanujący się autor po przystawkach, obiadach, deserach umieszczał jeden przepis na lody. No ale ja chciałam więcej i więcej, i nie chciało mi się szukać w Internecie. W tej książce są przepisy na najprzeróżniejsze smaki. Wszystkie dotychczas zrobione przeze mnie (gdzieś 1/3 przepisów) wychodzą genialne. Nie znajdziesz takich smaków w żadnym pudełku w sklepie. Szczerze nawet kafejki serwujące lody czy lodziarnie nie mają tak świeżych, pysznych lodów jakie można wyczarować samemu z pomocą tej książki, w warunkach domowych. Jest tylko jeden warunek... Trzeba mieć maszynkę do robienia lodów. Te przepisy wychodzą idealnie, ale każdy kończy się zapiskiem autora: Tak przygotowaną miksturę zamrażamy w maszynce do lodów zgodnie z zaleceniami producenta. Polecam najpierw zainwestować w dobrą maszynkę do lodów, potem zakupić ww. książkę i można samemu robić pyszne lody, które nie zawierają w sobie Tablicy Mendelejewa. Polecam

• Kucharskie
  • Kulinaria