Sekret Rembrandta

2012-09-19
978-83-7508-532-7
Alina Siewior-Kuś
londyn rembrandt malarstwo morderstwo

Ciekawy główny bohater, który musi dokonać. " ostatecznego wyboru " po dowiedzeniu się zaskakującej prawdy - nie będziecie Zawiedzeni ! Polecam .

Jak dla kogoś praktycznie kompletnie niezainteresowanego sztuką, bardzo wciągająca. Choć po 1/3 domyśliłam się kto jest zabójcą, i tak fajnie było ją do końca przeczytać.

Bardzo slaba jak dla mnie ksiazka. Rozwleczona. Duzo opisow i wiadomisci na temat malarstwa a nie bardzo temat mnie interesuje

Lubię takie fantazje ,,co by było, gdyby..." oparte na jakimś wydarzeniu historycznym, plotce, anegdotce itp. Nigdy nie zapominam, że to fikcja literacka, a jednocześnie mogę poznać wiele historycznych ciekawostek.

Owen Zeigler, marszand, który w ostatnich miesiącach dorobił się wielkich długów, zostaje brutalnie zamordowany. Jego syn, Marshall, otrzymuje tajemnicze listy, które okazują się być powodem śmierci jego ojca - ukazują one bowiem prawdziwe i bezwzględne oblicze Rembrandta. Dochodzi do kolejnych brutalnych morderstw osób, które miały związek z Owenem Zeiglerem. Marshall postanawia odkryć mordercę ojca i za wszelką cenę nie dopuścić do ujawnienia przekazanych mu listów, które mogę zrujnować współczesny świat sztuki...

Bardzo dobry thriller, który w świetny sposób łączy tajemnicze teorie na temat jednego z najwybitniejszych malarzy i współczesny świat sztuki. Nie trzeba znać historii malarstwa czytające tę książkę, ponieważ opowieść jest napisana przystępnym językiem dla czytelnika i podkreśla najważniejsze fakty, które powinien znać. Bardzo podobała mi się koncepcja na nietypowe morderstwa, wyrafinowane tajemnice oraz zwroty akcji, które nie pozwoliły na zbyt szybkie odgadnięcie finału tej historii. A był on zaskakujący, bo miałam wręcz nadzieję na trochę inne zakończenie. Jednak ogólnie "Sekret Rembrandta" na pewno warto przeczytać!

Książka w stylu powieści Dana Browna.Niestety fabuła trochę się ciągnie.Na zabicie czasu jak znalazł.

Krótko i na temat. Książka jest bardzo wciągająca. Podeszłam do niej z wielką rezerwą ponieważ sztuka, malarze itp. wcale nie są mi bliskie. Bardzo się zdziwiłam że książka tak mnie wciągnęła i aż tak mi się spodobała. Pierwszy raz czytałam książkę tego typu i szczerze ją polecam.

Owen Zeigler po oszustwie swojego pseudoprzyjaciela może stracić galerię sztuki.
Jego syn, Marshall, chcąc mu pomóc zaczyna zagłębiać się w tajemnice Rembrandta van Rijna.
Gdy znajduje zamordowanego ojca, wyjeżdża do Amsterdamu i okazuje się, że kluczową rolę odgrywają listy kochanki Rembrandta, które pokazują prawdziwe oblicze malarza.
Przez te listy giną ludzie. Komu zależy na treści listów?
Marshall musi jak najszybciej rozwiązać ta zagadkę, by uchronić życie swoje i bliskich.

Powieść niewymagająca jakiś bardzo skomplikowanych umiejętności dedukcji, ale czyta się łatwo i przyjemnie.
Można poświęcić czas na chwile relaksu na lekturę tej książki.

Przez te listy giną ludzie. Komu...

Książkę czyta się przyjemnie, chociaż akcja nie jest zbyt wartka .Plusem są ciekawostki z życia sławnego malarza. Oczywiście zgadujemy kto w spektakularnym stylu zabija tych co wiedzą za dużo . Momentami dłużyzny, ale ogólnie nie jest źle.

Po tytule można by pomyśleć, że czeka nas kolejna wersja "Kodu Leonarda da Vinci", ale to tylko pozory. Powieść jest intrygująca i potrafi wciągnąć.

• Biblioteka
  • Sensacja/Thriller