Sekret Rembrandta

Alex Connor
kryminał, sensacja, thriller 416 str.
The Rembrandt Secret

Sonia Draga
kryminał, sensacja, thriller
londyn rembrandt malarstwo morderstwo

Kup książkę

Jak dla kogoś praktycznie kompletnie niezainteresowanego sztuką, bardzo wciągająca. Choć po 1/3 domyśliłam się kto jest zabójcą, i tak fajnie było ją do końca przeczytać.

Bardzo slaba jak dla mnie ksiazka. Rozwleczona. Duzo opisow i wiadomisci na temat malarstwa a nie bardzo temat mnie interesuje

Książkę czyta się przyjemnie, chociaż akcja nie jest zbyt wartka .Plusem są ciekawostki z życia sławnego malarza. Oczywiście zgadujemy kto w spektakularnym stylu zabija tych co wiedzą za dużo . Momentami dłużyzny, ale ogólnie nie jest źle.

Na półkach: , , , ,

Lubię takie fantazje ,,co by było, gdyby..." oparte na jakimś wydarzeniu historycznym, plotce, anegdotce itp. Nigdy nie zapominam, że to fikcja literacka, a jednocześnie mogę poznać wiele historycznych ciekawostek.

Owen Zeigler, marszand, który w ostatnich miesiącach dorobił się wielkich długów, zostaje brutalnie zamordowany. Jego syn, Marshall, otrzymuje tajemnicze listy, które okazują się być powodem śmierci jego ojca - ukazują one bowiem prawdziwe i bezwzględne oblicze Rembrandta. Dochodzi do kolejnych brutalnych morderstw osób, które miały związek z Owenem Zeiglerem. Marshall...

Książka w stylu powieści Dana Browna.Niestety fabuła trochę się ciągnie.Na zabicie czasu jak znalazł.

Krótko i na temat. Książka jest bardzo wciągająca. Podeszłam do niej z wielką rezerwą ponieważ sztuka, malarze itp. wcale nie są mi bliskie. Bardzo się zdziwiłam że książka tak mnie wciągnęła i aż tak mi się spodobała. Pierwszy raz czytałam książkę tego typu i szczerze ją polecam.

Owen Zeigler po oszustwie swojego pseudoprzyjaciela może stracić galerię sztuki.
Jego syn, Marshall, chcąc mu pomóc zaczyna zagłębiać się w tajemnice Rembrandta van Rijna.
Gdy znajduje zamordowanego ojca, wyjeżdża do Amsterdamu i okazuje się, że kluczową rolę odgrywają listy kochanki Rembrandta, które pokazują prawdziwe oblicze malarza.
Przez te listy giną ludzie. Komu...

Malarstwo XVII - wieczne nigdy nie było moją pasją, dlatego widząc opis książki pomyślałam, że może mnie nieco temat przerosnąć. Sekret Rembrandta jest dobrze napisanym thilerem. Głównym wątkiem są listy Geertje Dircx opisujące Rembrandta, przez które trup się ściele gęsto, zatem przygotujcie się na wartką akcję. Poznacie kręgi historyków, marszandów, kolekcjonerów sztuki -...

Wow!!!!!! I to jest właśnie książka którą śmiało mogę nazwać arcydziełem. Przeczytana zaledwie w 45 godzin z przerwą na pracę i sen. Sam nie wiem co powoduje że książka jest taka fenomenalna. Niby nic ciekawego żadnych spektakularnych pościgów czy drastycznych morderstw( w całej książce są zaledwie 4 i to nie za bardzo spektakularne) ale jednak cała historia z tajemnicą...

• Chcę w prezencie
  • Z biblioteki