Piknik Minnie/Dalej, Goofy, dalej. Klub Przyjaciół Myszki Miki + CD

Okładka książki Piknik Minnie/Dalej, Goofy, dalej. Klub Przyjaciół Myszki Miki + CD praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Olesiejuk
2012-01-01
2012-01-01
Disney English Myszka Miki

Czy Wasze dzieci uczą się może języka angielskiego? Jeśli tak i jeśli dopiero zaczynają to dzisiaj zaprezentuję Wam coś co powinno Wam się spodobać :) Jest to jedna z czterech książeczek dostępnych w serii "Disney English First Readers" dla początkujących. W każdej z tych czterech książeczek znajdują się po dwie dwujęzyczne, ciekawe historyjki z bohaterami Disneya w roli głównej, kilka fajnych i łatwych ćwiczeń do rozwiązania oraz płyta CD.

Z jednej strony książki znajdziemy opowiadanie pod tytułem "Piknik Minnie". Przeczytamy w nim o myszce Minnie, która postanowiła zorganizować dla swoich przyjaciół piknik jednak gubi swój piknikowy koszyk. Jest bardzo smutna jednak przyjaciele jak zwykle z przyjemnością pomagają :)
Odwracając książkę "do góry nogami" zobaczymy drugą historyjkę, która opowiada nam o Goofym i jego wymyślnych sposobach aby pokonać drogę dzielącą go od Klubu Przyjaciół Myszki Miki :)

Na każdej ze stron znajduje się jedno, dwa proste, krótkie zdanie, najpierw w języku polskim, pod spodem w angielskim. Niektóre z wyrazów są pogrubione.Właśnie one znajdują się w małej, zielonej ramce, którą zobaczyć możemy na co drugiej stronie. W ramce tej dany wyraz zapisany jest w obu językach. Dzięki temu podstawowe słowa zostały wyróżnione i zapewne o wiele łatwiej będzie dziecku je zapamiętać. Na końcu każdej historyjki znajduje się też bardzo przydatny słowniczek w którym wyrazy poukładane są alfabetycznie. Po środku książki, między opowiadaniami, znajdziemy 8 stron bardzo ciekawych i łatwych zadań w których należy między innymi policzyć owoce, połączyć napisy z obrazkami, napisać angielską nazwę, dopasować ilustracje itp. Dodatkową pomocą jest tutaj również płyta CD na której znajdują się obie historyjki czytane przez lektora po angielsku. Dzięki temu dziecko pozna prawidłową wymowę angielskich słów. Całość dopełnia piękna, kolorowa, bajkowa oprawa graficzna. Ilustracje są oczywiście Disneya. To wszystko aż zachęca do nauki :)

A co ja o tym wszystkim myślę? moim zdaniem jest to naprawdę bardzo ciekawa pomoc w nauce języka obcego. Myślę, że dziecko o wiele łatwiej zapamięta podstawowe słowa i zwroty kiedy naukę będzie mogło połączyć z zabawą :) To takie "przemycanie" wiedzy do główki dziecka :)

Nikodem natomiast coraz częściej zaczyna powtarzać gdzieś, kiedyś podchwycone słowa w języku angielskim. Ostatnio nawet niesamowicie mnie zdziwił kiedy sam od siebie zaczął mi liczyć w tym właśnie języku. Wymowa tych słów oczywiście daje wiele do życzenia, ale widać, że zaczyna go to interesować. Bardzo mnie to cieszy, bo ja sama niestety nie potrafię tego języka, więc takie ciekawe pomoce w postaci książek będą nam bardzo przydatne przy nauce. Koniecznie przekonajcie się sami!

Razem z Minnie przeżywamy perypetie zagubionego piknikowego kosza, który trafia z rąk do rąk przyjaciół. Razem z Goofym próbujemy dojść do Klubu Myszki Miki, niestety okazuje się to nie lada wyzwaniem.
Czym różni się ta magiczna podwójna ksiażeczka od poprzedniej? W zasadzie znajdziemy w niej to samo co w Kubusiu Puchatku, czyli krótkie zdania w języku polskim jak i angielskim, które tworzą całą opowieść, słówka na które należy zwrócić uwagę, końcowy słowniczek oraz lekcje języka angielskiego z Minnie w przypadku opowiadania „Piknik Minnie” i Goofym z „Dalej, Goofy, dalej”. Ćwiczenia są równie barwne co w Kubusiu. Jednak jest jeden element różniący te dwie książeczki. Klub przyjaciół Myszki Miki to opowiadania napisane z humorem, gdzie splot nieprzewidzianych sytuacji prowadzi do zaskakująco śmiesznych wydarzeń. Biedny Goofy nie może sprostać swojemu zadaniu, troskliwa Minnie nie wie jakie wesołe przygody przeżywają przyjaciele z jej koszem piknikowym. Na szczęście wszystko dobrze się kończy a my sami z uśmiechem na ustach kojarzymy poznane słowa z przygodami bohaterów z kreskówek. „Go, Goofy, go!”.
Na wewnętrznej stronie okładki znajdujemy również płytę CD z opowieściami w wersji angielskiej, dzięki której słowa wpadają szybciej w ucho ucząc nas poprawnej wymowy.
Cała seria tych książeczek to kreatywne rozwiązanie dające ogromną satysfakcję nie tylko dzieciom, lecz także rodzicom, którzy nie ograniczają się do szkolnych podręczników szukając czegoś więcej. Zresztą taki zestaw to doskonały prezent np.: gwiazdkowy. To inwestycja w przyszłość, aby była tak kolorowa i przejrzysta jak wszelkie ćwiczenia w tych książkach.
Disney English to atrakcja, której nie trzeba kolorować...

• Olesiejuk

Dodaj cytat z książki Piknik Minnie/Dalej, Goofy, dalej. Klub Przyjaciół Myszki Miki + CD