Czas honoru. Przed burzą

Jarosław Sokół Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Czas honoru (tom 2) powieść historyczna
Zwierciadło
Jarosław Sokół II wojna światowa polskie podziemie walka z okupantem
Czas honoru (tom 2)
powieść historyczna
Jarosław Sokół II wojna światowa polskie podziemie walka z okupantem

Oficjalne recenzje i

Czas historii

[ 33 ] Link do recenzji

Polecam czytelnikom , którzy lubią tematykę wojenna. Książka jest świetna , jak również serial. Opisy Warszawy oraz wątki z historii pobudzają wyobraźnie. Moja ocena to 10/10

Jak najbardziej nie polecam. Książka oparta na tępych schematach,narracja nudna,świata przedstawiony niedopracowany.Nie wnosi nic nowego i ciekawego do historii II wojny światowej.Pod względem językowym napisana surowo i topornie.

Polecam.

Serial "Czas honoru" bardzo lubię i cieszę się, że takie historyczno--wojenno-kostiumowe produkcje, coraz częściej powstają w naszym kraju. Jednak książka jest zlepkiem wydarzeń, które nijak mają się do akcji toczącej się w serialu... Nie chcę krytykować, ale czas akcji, ba! bohaterowie są poplątani z pomieszanym. Inny rok, inne nazwisko, inne fakty, inne wydarzenia....

Kolejna część przygód polskich Cichociemnych pochłonęła mnie bez reszty. Oczywiście polecam nie tylko fanom serialu, bo dla tych jest to pozycja obowiązkowa. Cieszy fakt, że powstają takie książki, bo można poznawać historię naszego kraju, a wszystko to łącząc przyjemne z pożytecznym.

Druga część "Czasu honoru" była dla mnie niczym świst kuli.
Dlaczego?
Ilość przeprowadzonych akcji przez Cichociemnych, ich pomysł, dokładność co do milisekundy, precyzja, jest nie do pojęcia; albo trafiasz albo giniesz.
Książka całkowicie mną zawładnęła, opętała mój umysł. Nie pozwoliła, żebym ją szybko zamknęła.
I chociaż widziałam serial, a potem przeczytałam treść, nie...

Świetna historia- zwłaszcza na użycie autentycznych historycznych faktów i wydarzeń. Wspaniałe stwierdzenie Sokoła w posłowiu- " [...] fikcja powinna inspirować do poszukiwania prawdy. Jeśli moje fikcje z Czasu honoru skierują czytelników w stronę prawdziwej historii Polski, uznam to za pisarski sukces."

Wojna to straszny czas, pełen bólu i cierpień, a także nieustannego strachu o to, co przyniesie przyszłość. "Czas honoru" to opowieść o ludziach, którym przyszło żyć w takich właśnie warunkach.
Uważam, że jest to książka bardzo wartościowa, która poza ciekawym wątkiem fabularnym, przekazuje czytelnikowi wiele faktów historycznych. Historie bohaterów, osadzone są na tle...

jak przyjemna w czytaniu jak pierwsza część

Drugi tom trylogii Jarosława Sokoła opowiada o wydarzeniach umiejscowionych w serialu miedzy trzecią a czwartą transzą, czyli m.in o powstaniu w getcie warszawskim. Książka jest bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu. Pozycja obowiązkowa dla miłośników serialu "Czas Honoru", ale polecam ją również wszystkim, którzy go nie znają. Naprawdę warto przeczytać tę...

Dyskusje

• Chcę w prezencie