Moje życie z książką : wspomnienia. T.1 / Zuzanna Rabska

Ossolineum
1959-01-01
1959-01-01
bibliofilstwo

Okładka książki Baśnie polskie Jan Kasprowicz, Janusz Korczak, Józef Ignacy Kraszewski, Irena Kwintowa, Józef Lompa, Kornel Makuszyński, Gustaw Morcinek, Alojzy Nagel, Bronisława Ostrowska, Janina Porazińska, Bolesław Prus, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Zuzanna Rabska, Henryk Sienkiewicz, Ewa Szelburg-Zarembina, Stanisław Wasylewski, Stanisław Świrko
Ocena 8,0
Baśnie polskie Jan Kasprowicz, Jan...
Okładka książki Erotykon Adam Asnyk, Krzysztof Kamil Baczyński, Michał Bałucki, Zbigniew Becher, Tadeusz Boy-Żeleński, Tadeusz Breza, Marzena Broda, Stanisław Brzozowski, Michał Choromański, Józef Czechowicz, Jan Danecki (poeta), Jan Dobraczyński, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Stanisław Dygat, Konstanty Ildefons Gałczyński, Władysław A. Grzeszczyk, Klementyna Hoffmanowa, Henryk Horosz, Janina Ipohorska, Jarosław Iwaszkiewicz, Kazimiera Iłłakowiczówna, Zbigniew Jerzyna, Franciszek Karpiński, Jan Kasprowicz, Franciszek Dionizy Kniaźnin, Jan Kochanowski, Wespazjan Kochowski, Maria Konopnicka, Tadeusz Kotarbiński, Jan Kott, Anka Kowalska, Józef Ignacy Kraszewski, Leszek Kumor, Maria Kuncewiczowa, Jalu Kurek, Antoni Lange, Stanisław Jerzy Lec, Jan Lechoń, Ignacy Legatowicz, Bolesław Leśmian, Jerzy Liebert, Liliana, Janusz Makarczyk, Kornel Makuszyński, Adam Mickiewicz, Jan Andrzej Morsztyn, Andrzej Możdżonek, Daniel Naborowski, Stefan Napierski, Zofia Nałkowska, Cyprian Kamil Norwid, Eliza Orzeszkowa, Bronisława Ostrowska, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Włodzimierz Perzyński, Jurek Potański, Wacław Potocki, Halina Poświatowska, Bolesław Prus, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Feliks Przysiecki, Melchior Pudłowski, Zuzanna Rabska, Mikołaj Rej, Janusz Roś, Józef Ruffer, Jadwiga Rutkowska, Horacy Safrin, Magdalena Samozwaniec, Henryk Sienkiewicz, Jan Smolik, Leopold Staff, Adam Lewandowic Strzeżowczyk, Leszek Szeligowski, Renata Szuman-Fikus, Mikołaj Sęp Szarzyński, Antoni Słonimski, Juliusz Słowacki, Stanisław Trembecki, Andrzej Trzebiński, Julian Tuwim, Józef Weyssenhoff, Kazimierz Wierzyński, Maria Wirtemberska, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Rafał Wojaczek, Maryla Wolska, Adam Władysławiusz, Gabriela Zapolska, Kazimiera Zawistowska, Emil Zegadłowicz, Szymon Zimorowic, Aleksander Świętochowski, Stefan Żeromski, Narcyza Żmichowska
Ocena 7,8
Erotykon Adam Asnyk, Krzyszt...
Okładka książki Poeci i morze. Antologia poezji o morzu Adam Asnyk, Krzysztof Kamil Baczyński, Edward Balcerzan, Józef Birkenmajer, Andrzej Braun, Ernest Bryll, Jan Brzechwa, Mieczysława Buczkówna, Józef Bursewicz, Józef Czechowicz, Maria Czerkawska, Stanisław Dąbrowski, Bolesław Fac, Franciszek Fenikowski, Teresa Ferenc, Stefan Fiukowski, Zbigniew Herbert, Leon Heyke, Tadeusz Hollender, Jarosław Iwaszkiewicz, Zbigniew Jankowski, Zbigniew Jasina, Anna Kamieńska, Wanda Karczewska, Jan Kasprowicz, Maria Konopnicka, Zygmunt Krasiński, Tadeusz Kubiak, Czesław Kuriata, Antoni Lange, Stanisław Jerzy Lec, Jan Lechoń, Jan Lemański, Leopold Lewin, Ryszard Liskowacki, Aleksander Majkowski, Eugeniusz Małaczewski, Bronisław Miazgowski, Adam Mickiewicz, Ludwik Hieronim Morstin, Krzysztof Mętrak, Julian Ursyn Niemcewicz, Cyprian Kamil Norwid, Bronisława Ostrowska, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Władysław Perkowski, Stanisław Piętak, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Julian Przyboś, Zuzanna Rabska, Helena Raszka, Wacław Rolicz-Lieder, Jerzy Bohdan Rychliński, Lucjan Rydel, Nina Rydzewska, Aleksander Rymkiewicz, Tadeusz Różewicz, Marek Skwarnicki, Leopold Staff, Artur Maria Swinarski, Wisława Szymborska, Włodzimierz Słobodnik, Anna Słonczyńska, Antoni Słonimski, Juliusz Słowacki, Julian Tuwim, Kazimierz Wierzyński, Mariusz Zaruski, Henryk Zbierzchowski, Jacek Łukasiewicz, Juliusz Żuławski
Ocena 7,0
Poeci i morze.... Adam Asnyk, Krzyszt...

Cała przyjemność po mojej stronie :-) książki, biblioteki, antykwariaty, ludzie żyjący wśród książek i dla książek ... kochający słowo pisane i swoją ojczyznę.Czy dzisiaj potrafimy tak kochać swój kraj, naszą literaturę, historię ? Cóż tu więcej można napisać ... brak słów ... Biegnę do biblioteki po tom 2

Dodaj cytat z książki Moje życie z książką : wspomnienia. T.1 / Zuzanna Rabska