Wiadomość ze Sztokholmu

Janusz Grabowski
kryminał, sensacja, thriller 304 str.
978-83-933758-6-8
Marginesy
kryminał, sensacja, thriller
kryminał janusz grabowski wiadomość ze sztokholmu gdynia morderstwa wydawnictwo marginesy

978-83-933758-6-8
Marginesy
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Nawet mi się miło czytalo

Zainteresował mnie ten kryminał, głownie z uwagi na miejsce gdzie toczy się akcja - Trójmiasto. Niestety moim zdaniem autor nie zadbał o odpowiednie zbudowanie napięcia, zakończenie historii bez "wow".

Po prostu rewelacja...od urodzenia przez 25 lat mieszkałam w Gdyni i czasami myślałam sobie, że powinna powstać książka gdzie Gdynia i Trójmiasto będzie głównym tłem...no i mam proszę Państwa! Wiadomość ze Sztokholmu. Kryminał niezwykle mnie wciągający - przeczytany prawie jednym tchem. Sposób narracji i opis miejsc wydarzeń tak realistyczny, że czytając książkę w łóżku...

Dobrze napisany kryminał. Akcja dzieje się częściowo w Gdyni, częściowo w Szwecji - bohaterka Ewa próbuje rozwikłać makabryczne zabójstwa młodych dziewcząt. Wartka akcja,wątek z życia prywatnego pani nadkomisarz, opisy Trójmiasta oraz Sztokholmu i trochę historii sprawia, że książkę dobrze i szybko się czyta.

Sprawnie napisany kryminał. Dobrze się czyta a co ważne rozgrywający się głównie w Polsce, w Gdyni, gdzie toczy się śledztwo w sprawie zabójstw dziewcząt. Polecam do przeczytania w dwa wieczory lub na podróż. Czyta się szybko.

Kupiłam tę książkę, bo Luby na urlopie chciał sobie poczytać kryminał, a opis na okładce „ dziewczyny, których nikt nie szuka giną w Gdyni” zaintrygowała mnie w sopockiej księgarni...Akcja dzieje się w Gdyni i w Szwecji. W Gdyni zostają znalezione zwłoki dziewczyny w Basenie Prezydenta. Śledztwem zajmuje się nadkomisarz Ewa Wichert. Jedyną wskazówką jest czerwono-biała...

średnia, zakończenie słabe

Książka z kategorii "na długi zimowy wieczór" albo inne anomalie pogodowe. Nie zachwycającego, nic fatalnego, ot średniak.

Na półkach: , , , ,

Kryminały zaczęłam czytać regularnie dopiero jakiś czas temu. Kiedy chodziłam do liceum zdarzało mi się spędzić wieczór z powieścią A. Christie, czy jakimś thrillerem sensacyjnym. Pamiętam, że były to bardzo przyjemne chwile. Postanowiłam więc, że czas najwyższy nieco poszperać w świecie kryminałów, które cieszą się przecież niezwykłą popularnością od lat. Z tej właśnie...

Ciekawa ksiazka, dobrze sie czyta, pierwsze literackie dzielo Janusza Grabowskiego, czekam na wiecej

• Literatura polska
  • 2014