Sierpniowe kumaki

Robert OstaszewskiVioletta Sajkiewicz Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
978-83-7747-714-4
W.A.B.
kryminał, sensacja, thriller
978-83-7747-714-4
Mroczna Seria

Świetna lektura na lato. Czytałem jednym tchem, nie mogłem się oderwać, noc zarwana :). Dobrze skonstruowana fabuła w realnym świecie Półwyspu Helskiego. Polecam!

Trochę przeciągnięte, miejsacami nieco nużące. Akcja rozkręca się odrobinę za wolno. Wstępnie zarysowane wątki wydają się bardzo interesujące i wiele obiecujące. Rozwój wypadków rozczarowuje. Półwysep Helski, Bałtyk, tajemnice historii wszystko to daje zręcznemu pióru duże pole do popisu. Autorzy niewiele z tego wykorzystali. Historia jaką stworzyli bardzo banalna, a...

Okładka,ma taki nordycki charakter.Jednak,treść ,jest dla mnie przeciętna.
Owszem,akcja w Pucku.Jest ciekawa,bo nie zawsze kryminał Polski.To,nie tylko Warszawa czy Wrocław.
Ale,brakowało mi topografii Pucka.
Słowa po kaszubsku ? Dobrze,że były.Tylko,gdzie tu tłumaczenia ?

Porwanie,dziewczyny ? Niezły pomysł.Tylko,Ci porywacze tacy jacyś mało gramotni ?
I naprawdę nie...

Do polowy książki czytało mi się ciezko, była nudnawa. Później zaczęła mnie interesować bardziej, Ale ne mogę obiecać ze wrócę jeszcze do książek tych autorow.

Po 80 stronach zrezygnowałam...

może być.

„Sierpniowe kumaki” Ostaszewskiego i Sajkiewicz zapowiadał się jako nasz kolejny polski kryminał. I teoretycznie coś podobnego dostałam. Morderstwa są, przestępstwa gospodarcze, nawet porwania. Tylko nie ma przyjemności z lektury. Gdyby nie nazwiska, mogłabym powiedzieć, że przez książkę przewija się jedna i ta sama postać, żaden bohater nie różni się od pozostałych, brak...

Ależ ja z tą książką mam problem!! Bo czyta się świetnie, tak lekko i przyjemnie, jak stare książki Chmielewskiej (ja, jako znawca, który przeczytał do tej pory aż jedną wiem, co piszę), dzieje się w lato nad morzem (a teraz bezśnieżna zima jest, więc nostalgia uderza), a dodatkowo jest taka... pozytywna. No i trupy są, wątek ekologiczny, bunkry się pojawiają i generalnie...

Przeciętne postacie, mało porywająca akcja, która niestety zaczyna się dopiero pod koniec książki.Nie porwała mnie.

Fajna, ciekawa, odpowiednia dawka napięcia - wszystko się zgadza. Do tego komisarz z Katowic nad polskim morzem, na Helu - cudnie i tak polsko :), jak rzadko kiedy.

• Polski kryminał
  • 2014
  • Mroczna seria
  • Piwnica
  • Kryminał /sensacja
  • Przeczytane 2012

Dodaj cytat z książki Sierpniowe kumaki