Bezdomna

Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Z życia wzięte (tom 2) Seria: Seria z czarnym kotem literatura piękna
Znak Literanova
literatura polska katarzyna michalak
Z życia wzięte (tom 2)
literatura piękna
Seria z czarnym kotem
literatura polska katarzyna michalak

1955

Na półkach: , , , ,

No cóż, innej oceny dać nie mogłam. "Bezdomna" to opowieść-zlepek stereotypów (znak rozpoznawczy Katarzyny Michalak) oraz przykład na to, co powstaje, kiedy autor odpowiednio się nie przygotuje do pisania. Jeśli chce się pisać na trudne tematy, z którymi nie ma się do czynienia na co dzień, to NALEŻY dowiedzieć się czegoś na ten temat z odpowiednich źródeł, a nie korzystać...

430 ocen "10". Przerażające. Książka szkodliwa, pozbawiona JAKIEJKOLWIEK logiki, urągająca czytelnikowi. Polecam analizę na Niezatapialnej Armadzie Kolonasa Waazona, bo idealnie wytykają głupotę tego dzieła.
Mogę jedynie polecić tę lekturę początkującym pisarzom, żeby nauczyli się, jak się nie pisze książek. Ewentualnie jako motywację, że napisali coś lepszego i jak takie...

Poruszająca opowieść o tym, jak wszystko w zyciu dzieje się po coś i staje się mozliwe dzięki komuś. Historia zostawia ślad w pamięci na zawsze.

Mocna książka. Wstrząsająca, ale gorąco ha polecam.

Ech, i co mam napisać...

Pani Michalak ma niewątpliwie potencjał, żeby tworzyć sympatyczne opowieści obyczajowe- żadne wielkie arcydzieła, ale sympatyczne czytadła. Z góry wyjaśniam, że nie jestem uprzedzona do czytadeł - jeżeli są dobrze napisane, to mogą stanowić przyjemne urozmaicenie długiej podróży czy chociażby popołudniowej kawy.

I ta książka niewątpliwie miała...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najlepsza książka Katarzyny Michalak. Niesamowicie emocjonalna, bez mało realnych zdarzeń, no i nie jest to typowy romans jak pozostałe powieści autorki.

Książka w której zawarte są wielkie emocje. Po przeczytaniu mniej więcej połowy łzy saame zaczeły cisnąć się do oczu. Polecam jak najbardziej!!!!!

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Michalak. Książka jest mocna, szybko się ją czyta, ale została napisana prostym językiem i dość powierzchownie traktuje problem m.in. depresji poporodowej. To wszystko sprawia, że traktuję ją jako przeciętną.

Na mnie lektura wywarła duże wrażenie i z pewnością ta historia zostanie ze mną na dłużej, bo nie sposób o niej tak łatwo zapomnieć. Książkę mogę polecić tym co lubią realistyczne historie, przedstawiające brutalność i bezwzględność tego świata.

Piękna, smutna i wzruszająca opowieść. Polecam gorąco!

Dyskusje

3 831