Mudry. Joga dłoni dla ciała, umysłu i ducha.

Okładka książki Mudry. Joga dłoni dla ciała, umysłu i ducha. Gertrud Hirschi
Okładka książki Mudry. Joga dłoni dla ciała, umysłu i ducha.
Gertrud Hirschi Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
poradniki
„Mudras - Erfolg, Kreativität, Wohlbefinden.”
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2012-05-01
2012-05-01

Sprzedam, nowa, 10 zł

Sprzedam, nowa, 10 zł

Gertrud Hirschi od ponad 20 lat prowadzi zajęcia jogi w swojej własnej szkole jogi w Zurychu i organizuje seminaria w Szwajcarii i w Niemczech. Wychodzi od tradycyjnych wschodnich sposobów uzdrawiania i stale wprowadza do swojej pracy najnowsze odkrycia medycyny. Jej książki są praktycznymi poradnikami, w których przekłada teoretyczną wiedzę na temat kreatywnych metod na proste ćwiczenia.

Emocje to nieodłączna część naszego życia. Chcąc lub nie chcąc doświadczamy ich praktycznie co chwilę. Jednak z niektórymi uczuciami nie możemy sobie poradzić. Czasami dopada nas stres, innym razem złość albo strach. Staramy się jakoś z tym walczyć i zniweczyć te odczucia. Otóż Gertrud Hirschi podaje nam sprawdzony sposób na walkę ze stresem, złością, strachem i innymi uczuciami, których chcemy się pozbyć albo które chcemy przywołać.

Mudry to nic innego jak joga dla dłoni. Dzięki zaprezentowanym przez autorkę 64 mudrom możemy pozbyć się stresu i strachu, odzyskać wewnętrzną równowagę, rozwiązać problemu albo dodać sobie pewności siebie. Te proste ułożenia palców możemy stosować dosłownie wszędzie. W domu, pracy, na spotkaniu ze znajomymi, w autobusie czy tramwaju - wszędzie. Jednak by wykonać prawidłowo mudry musimy myśleć pozytywnie i prawidłowo oddychać.
W książce znajdziemy wiele mudr, m.in. mudrę rozkoszy, czasu, równowagi czy przyjaźni. Każda z nich jest szczegółowo opisana. Czytelnik i zarówno praktykant nie będzie miał problemu z ułożeniem dłoni i odpowiednim oddechem gdyż to wszystko dokładnie opisuje autorka. Oprócz tego dowiedzieć się można jak działa dana mudra i dodatkowo jako ciekawostkę możemy przeczytać imaginację mudry, która pobudzi naszą wyobraźnię.

Mudry o nic innego jak joga naszych dłoni, które przy różnych położeniach naszych palców mają pomóc nam odzyskać utraconą równowagę, rozwiązać problemy czy też uspokoić nasze ciało. Każda mudra jest zatrzymaniem się, wglądem z dobrą perspektywą, aktem miłości wobec samego siebie, czerpaniem sił wewnętrznych - szczęśliwymi chwilami, które nic nie kosztują,a przecież jednak są najcenniejsze. Pierwsze rozdziały zawierają wprowadzenie. Jest w nich wytłumaczone czym są mudry, jak działają i co powodują.

W jaki sposób korzystać z mudr? Przede wszystkim musimy wybrać relaksujące i przytulne dla nas miejsce. Nie musi być to koniecznie pokój, ponieważ mudry można wykonywać dosłownie wszędzie i w każdej pozycji, zaczynając od pozycji stojącej, a kończąc na pozycji leżącej. Autorka nie narzuca nam z góry ile czasu musimy wykonywać daną mudrę, jest to kwestia nas samych. Jednak by wykonywać je prawidłowo musimy jedynie prawidłowo oddychać i myśleć pozytywnie.

Wszystkich rodzai mudr jest ponad sześćdziesiąt, znajdują się w nich m.in. mudry nauki, czasu, nerek, życzeń, mocy, odwagi, pamięci i wiele innych. Przy każdej pozycji autorka szczegółowo opisuje przygotowanie dłoni, w jaki sposób mamy oddychać i co dzięki niej osiągniemy. Dodatkowo przy zakończeniu każdej mudry możemy zapoznać się z jej imaginacją i afirmacją, co sprawia, że opis, każdej mudry czyta się z ciekawością.

Nie jestem w stanie przekazać wszystkiego co ta książka ma Nam do zaoferowania, jednak sądzę, że każdy powinien chociaż spróbować nowej formy jogi, by przekonać się co wniesie w Nasze życie. Myślę, że każdy kto po nią sięgnie będzie w 100% zadowolony z jej efektów. Książka jest napisana prostym i zrozumiałym językiem, dzięki czemu łatwiej Nam zrozumieć wartości każdej z mudr. Dodatkowo przy każdej z mudr umieszczony jest obrazek, który pokazuje jak mamy ułożyć dłonie i palce.

Krótko mówiąc mudry powstrzymują nas od patrzenia wstecz, zyskujemy dzięki nim jasne spojrzenie na rzeczywistość i dają Nam możliwość cieszenia się nowymi widokami.

Gertrud Hirschi jest bestsellerową autorką, która dzięki książkom na temat jogi i mudr zyskała międzynarodową renomę w tych dziedzinach. Jej publikacje należą do rekomendowanych lektur w Indiach. Od ponad dwudziestu lat, prowadzi swoją szkołę jogi i organizuje seminaria na całym świecie. "Mudry. Joga dłoni dla ciała, umysłu i ducha" to druga pozycja tej autorki, której wydania podjęło się Wydawnictwo Studio Astropsychologii.
"Mudry. Joga dłoni dla ciała, umysłu i ducha" to kolejna, świetna pozycja z oferty Wydawnictwa Studio Astropsychologii, z jaką miałam okazję się zapoznać. Mudry to specjalne techniki, wykonywane za pomocą dłoni, które korzystnie na nas wpływają i dzięki którym skutecznie zwalczymy różne dolegliwości np. związane ze stresem, lękiem, bezsennością. Dzięki nim nabierzemy pewności siebie , polepszymy swoją pamięć oraz pozbędziemy się negatywnych emocji. Ale to nie jedyne zbawienne właściwości mudr! Gertrud Hirschi w swojej książce prezentuje nam aż 64 techniki, przejrzyście zobrazowane, które pomogą nam efektywnie rozwiązać codzienne problemy, odprężyć się i odnaleźć życiową ścieżkę :) Do szczegółowych opisów każdej z mudr autorka dołączyła również przydatne wskazówki, które ułatwią nam wykonywanie ćwiczeń i zwiększą ich efektywność :) Sama spróbowałam kilku technik i muszę przyznać, że są bardzo skuteczne i naprawdę pomagają! Dzięki nim łatwiej zasypiam, niweluję uczucie zmęczenia i nabieram zapału do pracy! :)) "Mudry. Joga dłoni dla ciała, umysłu i ducha" to wyjątkowa i bardzo wartościowa książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno się nie zawiedzie! Polecam, bo warto ;))

• Inne
  • Zdrowie