Miłość po przejściach. Jak zbudować szczęśliwy związek.

Okładka książki Miłość po przejściach. Jak zbudować szczęśliwy związek. Elżbieta Liszewska
Okładka książki Miłość po przejściach. Jak zbudować szczęśliwy związek.
Elżbieta Liszewska Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
poradniki
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2012-11-16
2012-11-16
miłość związek

Bardzo dobry poradnik o budowaniu szczęśliwego związku. O tym, jak podświadomość wpływa na nasze życie, reakcje, zachowania oraz jak sobie z tym radzić.

Na półkach: , , , , , , ,

Wiele osób się rozstaje po czym zaczyna związki z nowymi partnerami. Niestety często też te osoby powielają te samy błędy co w przeszłości. Skutek jest taki, że albo tkwią w związku toksycznym, albo żyją sobie z partnerami z przyzwyczajenia i wygody, albo ponownie się rozstają. Dlatego też pani Liszewska postanowiła napisać poradnik, który ma na celu uświadomienie problemu i go rozwiązanie.

Elżbieta Liszewska z wykształcenia filolog i psycholog. Znana jest także poza granicami Polski, jako konsultant-terapeuta, który doradza w życiu zarówno osobistym, jak i zawodowym.

"Miłość po przejściach. Jak zbudować szczęśliwy związek" to poradnik, który idealnie prowadzi czytelnika od punktu A przez punkt B, aby znaleźć się w końcowym punkcie C. To to z pewnością wyróżnia publikację od innych to to, że mamy przykład na żywych osobach, które w trudnych chwilach przestały panować nad sobą i ich związek znalazł się na krawędzi.

Bohaterami są Hanna z Krzysztofem. Poznali się wówczas, gdy Krzysztof był jeszcze żonaty. Narodziła się między nimi miłość, ale wówczas nie myśleli, że będzie tak ciężko. Bowiem Krzysztofa wielokrotnie przerastała sytuacja i ulegał wpływom jeszcze wówczas małżonki, która nalegała powrotu do domu. W tej sytuacji Hanna czuła się zdradzona i budziło to w niej wiele negatywnych emocji. W końcu postanawiają skorzystać z pomocy specjalistki. Udają się na terapie po czym postanawiają wspólnie zamieszkać. I wtedy się okazuje jak bardzo się różnią, ale przede wszystkim jak mało o sobie wiedzą. Ponownie trafiają do terapeutki, która małymi kroczkami uświadamia w czym tkwi problem i jak istotne są relacje naszych rodziców, które później przenosimy na partnerów. Jak zakończy się terapia Hanny i Krzysztofa? Czy dojda do porozumienia? Te pytania zostawiam dla ciekawych.

Publikacja podzielona jest na 25 rozdziałów, w każdym z nich otrzymujemy porcję informacji, które z kolei przedstawione są na "żywej" relacji dwójki osób dorosłych. Każde zakończenie rozdziału podparte jest ćwiczeniami głownie chodzi tutaj o pisanie afirmacji, które należy wcielić w codzienne życie i relacje z partnerami. Autorka ponadto wyjaśnia jak żyć po zdradzie i jak naprawić relacje z dziećmi. Jednak najwięcej stron poświęcona temu jak stworzyć zdrowy, partnerski związek oparty na miłości, szacunku, tolerancji.

Przyznam szczerze, że zostałam mile zaskoczona. Bowiem spodziewałam się tutaj takich porad czysto teoretycznych, a tutaj mamy doskonale pokazane na przykładzie relacji dwójki osób. Autorka wszystko przedstawia jasno i czytelnie. Bez zbędnych naukowych "wymądrzań ". Przyznaje się, że czytałam z wielkim zainteresowaniem i klika zmian chętnie dokonam w swoim życiu.

Z panią Liszewską to było moje pierwsze spotkanie, ale z wielką przyjemnością sięgnęłabym po jej inne publikacje.

"Miłość po przejściach" polecam wszystkim zarówno tym, którzy są w związku, ale chcieliby coś zmienić, jak i tym, którzy mają za sobą "porażki miłosne", ale także tym, którzy zwyczajnie lubią poradniki dotyczące rozwoju osobistego. Aaaa i niedowiarkom też. Zapewniam, że czyta się szybko i lektura jest bardzo wciągająca i przyjemna, ale przede wszystkim można wynieść z niej coś wartościowego dla siebie i partnera. Polecam gorąco!!!

Recenzja została pochodzi z mojego bloga:

Wydaje mi się, że w tych czasach ciężko o prawdziwy związek, który będzie trwał. Tutaj przytoczę pewien dialog, który zapadł mi w pamięć, dotyczący statusów związku na m.in. FB:

- Znowu się pokłóciliście, że zmieniasz status na "wolny"?
- Od słowa do słowa.. Może to wcale nie było to.
- Gdy ja się pokłócę z rodzicami, nie zmieniam statusu na "sierota".

Miłość nie jest łatwa i nie do kupienia jak rzeczy, których się nam zachce. Nie możemy jej kupić, ani wziąć na raty. Ją trzeba pielęgnować i dbać o uczucie, żeby nie wygasło.

Elżbieta Liszewska przedstawia nam historię Krzysztofa i Hanny. Ich związek nie jest łatwy, a Krzysztof przed Hanną był już żonaty. Odbija się to na ich związku i z dnia na dzień okazuje się, że tak naprawdę mało o sobie wiedzą - nie znają swoich wzajemnych potrzeb, przyzwyczajeń i oczekiwań. Mimo wszystko czują, że to może się udać i postanawiają udać się na terapię do Joanny. Jak rozkwitnie ich związek? Co doradzi im Joanna?

Książka mnie nie porwała, a mimo to uważam ją za jeden z najlepszych poradników, jakie czytałam. Historia nie jest sucha, łatwo to sobie wszystko wyobrazić. Jeśli szukacie poradnika, który pomoże Wam zrozumieć siebie i wasz związek, książka jest zdecydowanie dla Was.

- Znowu się pokłóciliście, że zmieniasz status na "wolny"?
- Od słowa do słowa.. Może to wcale nie było to.
- Gdy ja się pokłócę z rodzicami, nie zmieniam statusu na "sierota".

Miłość nie jest...

Uwielbiam poradniki, książki pomocne w rozwoju osobistym i takie, które pomagają zrozumieć siebie i ludzi dookoła. "Miłość po przejściach" była bardzo dobrym wyborem. Napisana przez Elżbietę Liszewską, kobietę o wykształceniu zarówno psychologicznym jak i filologicznym, konsultantkę-terapeutkę, dyrektorkę Akademii Liderów. Już samo jej wykształcenie i dokonania na polu zawodowym budzą zaufanie.

"WSZYSTKO, CO MAM, ZAWDZIĘCZAM PRACY NAD SOBĄ."
Miłość po przejściach, str. 9

"Miłość po przejściach" nie jest zwyczajnym poradnikiem z opisanym naukowo studium przypadku i odpowiednio dobranymi rozwiązaniami, poradami czy technikami radzenia sobie z sytuacją. Książka ta jest fabularyzowana. Opowiada historię Krzysztofa i Hanny, których związek nie należy do łatwych. Zanim Krzysztof postanowił związać się z Hanią, był żonaty, a decyzja pozostawienia pierwszej kobiety, którą poślubił, odbiła się na nim i na relacji z nową partnerką. Tak naprawdę mało o sobie wiedzieli, przede wszystkim o swoich potrzebach, przyzwyczajeniach, oczekiwaniach wobec siebie nawzajem. W budowaniu wspólnej przyszłości postanowili więc zwrócić się o pomoc do Joanny i zacząć terapię.

Od razu uspakajam - książka nie jest typową fabularną historią. Jest to w specyficzny sposób napisany pełnowartościowy poradnik dotyczący zrozumienia siebie, partnera i relacji jaka was łączy. Znajdziemy tu wiele ćwiczeń, zadań, refleksji, zasad i prawd, które pomogą zbudować udane i dojrzałe życie uczuciowe. Według mnie wykorzystanie historii dwojga ludzi do zobrazowania problemów, jakie mogą pojawić się między partnerami, było świetnym posunięciem. Nie wszyscy dobrze przyswajają "suche" poradniki i potrzebują żywszych przykładów. Tutaj znajdziemy wszystko, co potrzebne.
Dodatkowo pozycja napisana jest barwnym i prostym, zrozumiałym językiem. Brak tu pustych naukowych frazesów, a jedynie to, co naprawdę najważniejsze.

Przyznam szczerze, że "Miłość po przejściach" skłoniła mnie do głębokich refleksji na temat mojego własnego związku i pozwoliła spojrzeć z boku i obiektywnie na pewne jego aspekty. Dzięki niej wiele zrozumiałam i jeszcze nie raz będę wcielać w życie rady, jakie książka mi przyniosła.

Zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom poradników i osobom, które chcą czegoś więcej niż dobrego związku. Osobom, które chcą go zrozumieć.

• Top
  • Wymiana?
  • Love
  • Do recenzji

Dodaj cytat z książki Miłość po przejściach. Jak zbudować szczęśliwy związek.