Kicia Kocia jest chora

Okładka książki Kicia Kocia jest chora Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia jest chora
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 5) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 5)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2011-01-01
2011-01-01
24 min.
literatura dziecięca dla dzieci kicia kocia choroba

Okładka książki Mysz, która chciała być lwem Rachel Bright, Jim Field
Mysz, która ch... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Jano i Wito. W trawie Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito. W... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Urodzinowy prezent Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem, ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część uczy dziecka obcowania z chorobą, która każdego może spotkać. Są analizowane symptomy i oznaki chorobowe, które nie są przyjemne dla każdego nawet, a może tym bardziej dla młodego organizmu. Dzieci oswajają się z tym, że mogą źle się czuć, ale to nic strasznego ,gdyż istnieje przemiła pani doktor pediatra w przychodni, która może pomóc każdemu dziecku. Nie ma czego się bać. Dzieci obserwując Kicię Kocię , która bez mrugnięcia okiem przyjmuje wszystkie leki przepisane na receptę, same też podczas choroby będą do tego inaczej podchodzić. W książeczce znajdziemy też inspiracje w jaki sposób spędzić ten niemiły czas ,uatrakcyjniając go spokojnymi zajęciami i zabawami. A o tym jak Kicia Kocia się leczyła i jak szybko wyzdrowiała , przeczytajcie sami swoim pociechom.

Polecam całą serię!

Wizyta u lekarza często budzi lęk w małych dzieciach, ponieważ nie wiedzą co je tam czeka. Z pomocą przychodzi książeczka pt.: "Kicia Kocia jest chora".

Prawnego dnia tytułowa bohaterka budzi się w nienajlepszym humorze. Źle się czuje i nawet pysznie pachnące kakao nie poprawia jej humoru. Mama od razu orientuje się, że jej córeczka jest chora. Razem wybierają się do przychodni. Kicia Kocia trochę się boi, ale okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie. A dzięki temu, że dzielnie przyjmuje zapisane jej przez panią doktor lekarstwa, szybko wraca do zdrowia.

Książeczka dokładnie opisuje czynności lekarza podczas badania, dzięki czemu przygotowuje dziecko do ewentualnej wizyty lekarskiej, rozwiewając tym samym jego obawy przed nieznanym. Przekonuje także o tym, jak ważne jest, by przyjmować lekarstwa, nawet te niekoniecznie smaczne.

Prosty język książki, niezbyt duża ilość tekstu oraz barwne ilustracje sprawiają, że jest ona odpowiednia nawet dla najmłodszych czytelników. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, iż nie jest to kartonówka - cienka okładka i stronice są podatne na uszkodzenia, szczególnie gdy książka jest bardzo kochana i przez to często użytkowana.

Wspaniała książeczka, która pomoże maluchowi oswoić się z chorobą i przestać bać się wizyt u lekarza 😀

Jedna z bardziej pouczających części serii. Oswaja nie tylko lęk przed lekarzem czy wizytą w przychodni, ale samą chorobę jako taką.
Nazywa kolejne lekarstwa, podpowiada co robić w trakcie gorszego samopoczucia, by się nie nudzić. Uczy traktować chorobę jako coś powszedniego, co każdemu czasem się przydarza i szybko mija.
Polecam rodzicom dzieciaków zapierających się nogami przed wejściem do gabinetu lekarskiego. Powinno pomóc.

Polecam rodzicom dzieciaków zapierających się...

Obecnie w domu przerabiamy chorobę Kici Koci. Niczym adepci medycyny zastanawiamy się z synkiem co takiego dolega Kici Koci. Mimo, że miła Pani doktor postawiła swoją diagnozę synka to nie zadowoliło. A więc drążymy, szukamy zastanawiamy się. Wszystko wygląda zabawnie choć jest na poważnie. Bo choroba to ważna sprawa, a to Kicia jest przecież chora. Kicia nasza przyjaciółka.

Pamiętam jak alergicznie bałem się ludzi w białych kitlach, którzy kojarzyli mi się z zastrzykami. Pozycja pozwala dzisiejszym maluchom oswoić się z problemami zdrowotnymi. Przyjazna forma graficzna, dużo ładnych rysunków, niewielka ilość tekstu, wygodny format, w sumie radość dla naszych milusińskich

Czy Wasze przedszkolaki też tak chorują często? Jeśli tak, z pewnością spodoba im się ta Książeczka 🥰 i może będzie pomocna, żeby zachęcić dziecko do wzięcia syropu czy zjedzenia rosołku.

Pomaga przetrwać chorobę 2 latki, jedna z moich ulubionych Kici Koci. Moja Julka i tak najbardziej lubi te z okienkami, ale ta książeczka ma fanie przedstawione stadia choroby, opis badania, syropki i herbatki. Brakuje inhaliacji ale większość rzeczy jest. Polecam!

Seria Kicia Kocia jest bardzo ładnie wydana. Mój synek bardzo lubi te książeczki :)

Dla nas idealne książeczki na początek przygody. Urocze kotki. Mało tekstu. Synek pokazuje różne przedmioty i chce żeby je nazywać.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca