Fałszywa nuta

Gordon Korman Wydawnictwo: Initium Cykl: 39 wskazówek (tom 2) literatura dziecięca
One False Note
39 wskazówek (tom 2)
literatura dziecięca
Grażyna Smosna
39 wskazówek 39 clues cahill

Jedyną wadą tej ksiązki jest to, że jest za krótka.

Nie wiem czemu, jednak w tej książce (tomie drugim serii 39 wskazówek) nic mi nie brakuje. Ta książka jest niesamowita.

Kocham tę serię. Moja ulubiona seria a czytałem ich sporo. Na ten moment na Mikołajki dostanę 8 tom po angielsku, gdyż 6 i 7 po angielsku juz przeczytałem. Planuje przeczytać tak wszystkie serie 39 clues - 25 tomów.

Na początku myślałam, że pomysł, by każdą kolejną część pisał inny człowiek, nie wypali. A jednak! Nie powiem, czuć lekką zmianę, ale nie jest ona aż tak widoczna.
Druga część serii jest tak samo wciągająca jak pierwsza. W zasadzie cały czas zastanawiam się, jak szybką tę książkę przeczytałam. Jednym słowem: polecam!

Ta seria jest taka wciągająca! Można jednak zauważyć, że pisał ją inny autor.

Koniec końców, naprawdę dobra książka. Niecałe 200 stron przeczytałam w godzinę, może półtorej. I mimo jej „przeznaczenia” dla dzieci i młodzieży, trochę starsze osoby również mogłyby się zagłębić w lekturze tej serii i ocenić ją bardzo dobrze. :)
Pełna recenzja: http://biblioteczka-blanki.blogspot.com/2014/10/gordon-korman-39-wskazowek-faszywa-nuta.html

Polecam;)

Książka jest fajna, ale coś mi w niej "nie gra". Język, którym jest napisana jest dobry, lecz (może trochę przesadzam) w książce znajduje się za dużo wiadomości. Po paru tygodniach od przeczytania z głowy wyleciało mi dużo miejsc, nazw miast itp. Pamiętam miejsca akcji, ale miast, w których one były, już nie.

Amy i Dan wpadli na trop wskazówki, to coś związanego z...

Na półkach: , , , ,

„Fałszywa nuta” Gordona Kormana to drugi tom książek podróżniczo-przygodowych z cyklu „39 wskazówek”. Przypomnijmy, że poprzedni nosił tytuł „Labirynt Kości”, został napisany przez Ricka Riordana,, a jego akcja obracała się wokół osoby słynnego amerykańskiego wynalazcy – Beniamina Franklina. Główni bohaterami serii jest rodzeństwo – czternastoletnia Any oraz jedenastoletni...

Jest to drugi tom serii "39 wskazówek". Pierwszą część mam na półce i napisał Rick Riordan. I była świetna. Druga część napisał Korman. Czuć zmianę autora, ale dalej świetnie się czyta. Z tej części można wywnioskować, że opiekunka głównych bohaterów to dziewczyna słuchająca punka, więc plus :D Jak się pozna gust muzyczny jakiegoś bohatera to zupełnie inaczej się go...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2012
  • 39 wskazówek
  • 2013
  • Fantastyka
  • Fantasy
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Fałszywa nuta