Fałszywa nuta

Okładka książki Fałszywa nuta
Gordon Korman Wydawnictwo: Initium Cykl: 39 wskazówek (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
39 wskazówek (tom 2)
One False Note
Initium
2012-08-16
2012-08-16
Grażyna Smosna
39 wskazówek 39 clues cahill

"W jednej chwili jesteś sierotą, a w drugiej dowiadujesz się, że należysz do najpotężniejszego rodu w dziejach ludzkości". – ta myśl nie dawała głównej bohaterce, czternastoletniej Amy, spokoju. Spadło to na nią i jej młodszego brata Dana jakiś czas temu i mimo że upłynęło sporo dni od tych wydarzeń opisanych w pierwszej części cyklu, to nadal miała żal do ukochanej, ale...

Jedyną wadą tej ksiązki jest to, że jest za krótka.

Nie wiem czemu, jednak w tej książce (tomie drugim serii 39 wskazówek) nic mi nie brakuje. Ta książka jest niesamowita.

Kocham tę serię. Moja ulubiona seria a czytałem ich sporo. Na ten moment na Mikołajki dostanę 8 tom po angielsku, gdyż 6 i 7 po angielsku juz przeczytałem. Planuje przeczytać tak wszystkie serie 39 clues - 25 tomów.

Na początku myślałam, że pomysł, by każdą kolejną część pisał inny człowiek, nie wypali. A jednak! Nie powiem, czuć lekką zmianę, ale nie jest ona aż tak widoczna.
Druga część serii jest tak samo wciągająca jak pierwsza. W zasadzie cały czas zastanawiam się, jak szybką tę książkę przeczytałam. Jednym słowem: polecam!

Ta seria jest taka wciągająca! Można jednak zauważyć, że pisał ją inny autor.

Koniec końców, naprawdę dobra książka. Niecałe 200 stron przeczytałam w godzinę, może półtorej. I mimo jej „przeznaczenia” dla dzieci i młodzieży, trochę starsze osoby również mogłyby się zagłębić w lekturze tej serii i ocenić ją bardzo dobrze. :)
Pełna recenzja: http://biblioteczka-blanki.blogspot.com/2014/10/gordon-korman-39-wskazowek-faszywa-nuta.html

Polecam;)

Książka jest fajna, ale coś mi w niej "nie gra". Język, którym jest napisana jest dobry, lecz (może trochę przesadzam) w książce znajduje się za dużo wiadomości. Po paru tygodniach od przeczytania z głowy wyleciało mi dużo miejsc, nazw miast itp. Pamiętam miejsca akcji, ale miast, w których one były, już nie.

Amy i Dan wpadli na trop wskazówki, to coś związanego z...

Na półkach: , , , ,

„Fałszywa nuta” Gordona Kormana to drugi tom książek podróżniczo-przygodowych z cyklu „39 wskazówek”. Przypomnijmy, że poprzedni nosił tytuł „Labirynt Kości”, został napisany przez Ricka Riordana,, a jego akcja obracała się wokół osoby słynnego amerykańskiego wynalazcy – Beniamina Franklina. Główni bohaterami serii jest rodzeństwo – czternastoletnia Any oraz jedenastoletni...

• Chcę w prezencie
  • 2012
  • 39 wskazówek
  • 2013
  • Fantasy

Dodaj cytat z książki Fałszywa nuta