Kup teraz - 5 ofert w cenie od 21.35 zł do 27.01 zł

Człowiek i kultura

Mieczysław Albert Krąpiec OP Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu Seria: Biblioteka Filozofii Realistycznej filozofia, etyka
Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu
Biblioteka Filozofii Realistycznej kultura filozofia
filozofia, etyka
Biblioteka Filozofii Realistycznej
Biblioteka Filozofii Realistycznej kultura filozofia

Żenująca twórczość fanatyka religijnego zniewolonego przez watykańskiego okupanta. Z naukowego punktu widzenia - gniot. Wyłącznie dla fanatyków religijnych.

ciekawa, bo porządkuje kilka ujęć - istotę paidei chrześcijańskiej wywiedzioną ze scholastyki średniowiecznej i konsekwencje estetyczne tego systemu, co z kolei pozwala zdefiniować kulturę ze względu na trójpodział możliwości poznawczych człowieka. co się w ogólnych ramach zgodzi z opisową definicją Kłoskowskiej.

• Filozofia
  • Ewentualnie do kupienia
  • Etyka
  • Nie posiadam
  • Dawno przeczytane
  • Filozofia

Dodaj cytat z książki Człowiek i kultura