Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich

Małgorzata Gutowska-Adamczyk Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Podróż do miasta świateł (tom 1) literatura piękna
Nasza Księgarnia
gutowska-adamczyk paryż nostalgia marzenia
Podróż do miasta świateł (tom 1)
literatura piękna
gutowska-adamczyk paryż nostalgia marzenia

audio - czyta genialnie Anna Dereszowska
Ta ksiażka to balsam dla serca, sama przyjemność, oddech od szarości codzienności, zwłaszcza dzisiejszej.
Losy Róży pokazane w sposób fascynujący na tle zmieniającej się Europy i Polski

Czyta się świetnie. Pięknie pokazany Paryż i niezwykle wciągająca historia. Od Kopciuszka do wielkiej damy. Polecam.

Podobała mi się kreacja głównej bohaterki - Róży. Mogłam faktycznie poczuć to, co ona czuje. Również Paryż świetnie wykreowany - na chwilę przeniosłam się do dawnych lat. Zupełnie nie rozumiem po co w tej książce wstawki z czasów obecnych - a druga główna bohaterka to dla mnie jakaś pomyłka - wykreowana pobieżnie. Jej matka zaś przerysowana. Strony o nich wprowadzały tylko...

Czasy 1867 jak również 2011 ...daje dużo do myślenia zaczęłam drugą część skończę dam dokładniejsze relacje i przemyślenia :)

Bylam rozczarowana tym, ze tom 1 tak niewiele wyjasnia, wg mnie niewiele tez sie dzialo. Nie lubie dzielic literatury na damska i meska, tylko na dobra i zla, a sa to pojecia subiektywne. Dla mnie to nie byla ciekawa przygoda z lektura.

W końcu udało mi się zasiąść do kolejnej powieści autorki "Cukierni pod Amorem", jednak tym razem w głównej mierze przenosimy się do Paryża za czasów la belle époque.
Główna bohaterka "Podróży do miast świateł" to Róża z Wolskich, która przyjeżdża do tego miasta w 1867 r. Autorka dokładnie opisuje każdy moment jej życia, snując niezwykłą opowieść o kobiecie: malarce,...

polecam-cudowna, po prostu tyle:)

Umiejętnie napisana książka, nie nudzi, wątków nie jest za dużo, dobrze się do niej wraca.

Jak zwykle nie zawiodłam się na Pani Małgorzacie. Kobieta z twardym charakterem, łamiąca stereotypy swojej epoki, nie przeciętna, a jednocześnie tak bardzo krucha. A na sąsiednich stronach- jakby jej nowoczesne odbicie w XXI wieku. 200 lat minęło, a tak nie wiele się jednak zmieniło. No i te opisy... w sadze o Cukierni pod Amorem urzekły mnie opisy miejsc, rzeczy i...

Kolejne bardzo przyjemne spotkanie z twórczością pani Małgorzaty. Akcja książki osadzona jest równolegle w XIX- wiecznej Francji oraz teraźniejszym Gutowie. poznajemy losy tytułowej Róży, od lat dziecięcych, gdy jako niemowa stanowiła pewne utrapienie dla swej matki, która wymagała perfekcji na każdym kroku, poprzez pierwszą wielką miłość do księcia, jak i malarstwa, które...

Dyskusje

2 088
  • 2013
  • 2014
  • 2012
  • Literatura polska
  • Chcę w prezencie

Małgorzata Gutowska-Adamczyk Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich Zobacz więcej