Szwoleżerowie gwardii

Neriton
historia wojskowość epoka napoleońska kawaleria szwoleżerowie
historia
historia wojskowość epoka napoleońska kawaleria szwoleżerowie

Udział polskich oddziałów w kampaniach napoleońskich jest faktem powszechnie znanym. Dzięki temu oręż polski mógł zaistnieć na arenie europejskiej w czasie, kiedy kraj podlegał rozbiorom trzech sąsiadów. Trzeba przyznać, że pomimo wielu uników i częstego niedookreślania przez Cesarza jak widzi rolę Polaków w jego polityce, to był on tym politykiem w tamtym okresie, który...

• Klasyka polska
  • Historia
  • Polska
  • Historyczne
  • Biografie i wspomnienia
  • Bardzo
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Szwoleżerowie gwardii