Szwoleżerowie gwardii

Robert Bielecki historia 460 str.
Neriton
historia
historia wojskowość epoka napoleońska kawaleria szwoleżerowie

Neriton
historia
historia wojskowość epoka napoleońska kawaleria szwoleżerowie

Porównaj ceny i

Udział polskich oddziałów w kampaniach napoleońskich jest faktem powszechnie znanym. Dzięki temu oręż polski mógł zaistnieć na arenie europejskiej w czasie, kiedy kraj podlegał rozbiorom trzech sąsiadów. Trzeba przyznać, że pomimo wielu uników i częstego niedookreślania przez Cesarza jak widzi rolę Polaków w jego polityce, to był on tym politykiem w tamtym okresie, który...

• Historyczne
  • 5) Bonapartyzm
  • 7) Historia PL: 4) XIX wiek do 1918

Dodaj cytat z książki Szwoleżerowie gwardii