Cichy wielbiciel

literatura polska Rudnicka wielbiciel stalking
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska Rudnicka wielbiciel stalking

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Uważaj o czym marzysz, bo marzenia mogą się spełnić

55 Link do recenzji

Książka wciągnęła mnie bez reszty. Nie dość, że akcja rozgrywa się w moim mieście, to jeszcze autorka opisała zjawisko, które dopiero od kilku lat jest normowane prawnie. A takich przypadków, takich historii nękania psychicznego jest sporo. Niestety. Warto przeczytać i to sobie uzmysłowić.

Coś mi tej w książce brakowało... Niby ciekawa, przeczytana na dwa razy, ale chyba za dużo oczekiwałam.... :/

"Cichy wielbiciel" Olgi Rudnickiej to książka o problemie, który dosyć niedawno został brany bardziej poważnie. Mianowicie chodzi tutaj o stalking, który kiedyś był trudnym do udowodnienia przestępstwem, a właściwie to nie było uważane za przestępstwo. Dlatego ważne jest, aby mówić o tym, bo coraz więcej ludzi dotyka ten problem, który może ciągnąć się miesiącami, a nawet...

Książka o stalkingu...bez ozdobników i górnolotnych zabiegów literackich. Prosto o problemie.

Ciekawy temat. Nie do końca przemawia do mnie poprowadzenie akcji. Początkowo jest nawet nudno, ale pod koniec się rozkręca. Główna bohaterka trochę infantylna, ale to chyba było zamierzone. Ogólnie całkiem przyzwoita książka.

Jak dla mnie mistrzowsko napisana ksiazka. Troche inna niz wiekszosc w stylu Rudnickiej, nie spodziewajcie sie komedii. Ale pokazuje zjawisko stalkingu w sposob, dzieki ktoremu zwyklej osobie jest latwiej zrozumiec, co moga odczuwac... Obie strony.
Zaluje, ze juz sie skonczyla.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To była moja pierwsza przygoda z autorką. I nie jestem zawiedziona. Mimo trudnego tematu napisana w sposób zachęcający do szybkiego czytania i poznania zakończenia. Jestem pod wrażeniem.Polecam

Jedna z niewielu pozycji książkowych opowiadająca o problemie stalkingu.

Temat sam w sobie bardo ciekawy, sposób w jaki napisana jest książka również. Ale bohaterka sama w sobie nijaka do granic bólu.

super książka! Przeniesie nas o parę lat wstecz, kiedy prawo i społeczeństwo nie wiedziało co to stalking.
Zapewne wzbudzi w was sporo emocji. Warta uwagi kasiążka!
Czytałam ją pare lat temu, a nadal pamietam jej fabułę.

Dyskusje

2 862