Cichy wielbiciel

literatura polska Rudnicka wielbiciel stalking
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska Rudnicka wielbiciel stalking

Oficjalne recenzje i

Uważaj o czym marzysz, bo marzenia mogą się spełnić

[ 55 ] Link do recenzji

Przerażająca

Niby zwykła książka, ale uważam, że warto ją przeczytać. Na pewno nie każdy w swoim życiu zetknie się ze stalkingiem, ale trzeba wiedzieć, że taki problem istnieje. I w razie czego, gdzie szukać pomocy.

Ważne jest dla mnie, żeby książka niosła ze sobą jakiś przekaz. Najlepiej, żeby pouczała i jasno opisywała sytuację. "Cichy wielbiciel" nie wciągał mnie od pierwszej strony. Trudno było się przebić przez długie monologi. "Ktoś wysyła dziewczynie kwiaty i pisze wiersze, moim zdaniem to romantyczne, a problem jest mocno naciągany. Na pewno jej facet obroni ją, chociaż nie...

Przystępnie poruszony temat stalkingu. Miałem niestety nieprzyjemność słuchania audiobooka i powiem jedno, dźwięk dzwonka tak skrupulatnie czytany przez lektora śni mi się do dzisiaj :P Książka fajna, audiobook niekoniecznie jeśli nie jesteście masochistami :)

świetna książka, pokazująca jak łatwo można zniszczyć komuś życie. polecam

Książka świetna. Przerażająca na swój sposób. Polecam każdemu. Fajnie napisana z perspektywy ofiary i przesladowcy.

Bardzo mi się podobała, dosłownie wbiła mnie w ziemię. Jeszcze kilka lat temu temat stalkingu nie był tak często poruszany, "Cichy wielbiciel" został napisany lata przed popularnością nurtu domestic noir i wówczas naprawdę wyróżniał się na tle innych kryminałów.

Myślę że jest to jedna z najbardziej wyniszczających form przemocy psychicznej z którą bardzo trudno sobie poradzić szczególnie gdy nie ma się wsparcia bliskich traci się zaufanie do ludzi wzmaga się w ofiarach podejrzliwość gdzie mogą być postrzegane przez społeczeństwo jako niestabilne emocjonalnie a nawet czasami jak ludzie z problemami psychicznymi i sprawcy...

Książka porusza temat stalkingu i jego ofiary.
Czyta się ją dość szybko, budzi ona niepokój, ale mimo to wciąga aż do zakończenia. Główna bohaterka średnio przypadła mi do gustu, ale cała historia z pewnością zasługuje na miano bardzo dobrej.

Książka wciągnęła mnie bez reszty. Nie dość, że akcja rozgrywa się w moim mieście, to jeszcze autorka opisała zjawisko, które dopiero od kilku lat jest normowane prawnie. A takich przypadków, takich historii nękania psychicznego jest sporo. Niestety. Warto przeczytać i to sobie uzmysłowić.

Dyskusje

2 913