Cichy wielbiciel

Poznań literatura polska niebezpieczeństwo obsesja stalking strach śledztwo
kryminał, sensacja, thriller
2017-02-10
Poznań literatura polska niebezpieczeństwo obsesja stalking strach śledztwo

Historia jest poruszająca. Dotyka też bardzo ważnego problemu - ochrony naszej prywatności!
Choć sam sposób napisania lekko naciągany dla mnie.
Może mnie zbyt przerażała by dać wyższą ocenę.
Może oczekiwałam czegoś innego.
Może to moje niezrozumienie.
Co nie zmienia faktu że nie jest to rozrywkowa pozycja w twórczości autorki.

Wiodła spokojne życie, gdy nagle jej każdy dzień zaczął przypominać koszmar.
Julia to zwyczajna dziewczyna. Skończyła studia, pracuje, ma narzeczonego. Gdy dostaje bukiet kwiatów od tajemniczego wielbiciela, jest podekscytowana i zaintrygowana . Wiersze, kolejne kwiaty, wiadomości i prezenty najpierw ją niepokoją, a potem stopniowo zaczynają przerażać. Nikt nie rozumie jej...

Przywykłam, że sięgając po powieści Olgi Rudnickiej, mogę spodziewać się lekkiej, zabawnej lektury, takiej na odstresowanie. I nie wiem jak oceniłabym tę książkę, gdybym nastawiła się na taką właśnie lekturę. Ale "Cichy wielbiciel" był drugą lub trzecią pozycją z dorobku autorki, którą czytałam. Było to kilka lat temu i jeszcze nie zdążyłam zaszufladkować twórczości pani...

Przerażająca

Niby zwykła książka, ale uważam, że warto ją przeczytać. Na pewno nie każdy w swoim życiu zetknie się ze stalkingiem, ale trzeba wiedzieć, że taki problem istnieje. I w razie czego, gdzie szukać pomocy.

Ważne jest dla mnie, żeby książka niosła ze sobą jakiś przekaz. Najlepiej, żeby pouczała i jasno opisywała sytuację. "Cichy wielbiciel" nie wciągał mnie od pierwszej strony. Trudno było się przebić przez długie monologi. "Ktoś wysyła dziewczynie kwiaty i pisze wiersze, moim zdaniem to romantyczne, a problem jest mocno naciągany. Na pewno jej facet obroni ją, chociaż nie...

Przystępnie poruszony temat stalkingu. Miałem niestety nieprzyjemność słuchania audiobooka i powiem jedno, dźwięk dzwonka tak skrupulatnie czytany przez lektora śni mi się do dzisiaj :P Książka fajna, audiobook niekoniecznie jeśli nie jesteście masochistami :)

świetna książka, pokazująca jak łatwo można zniszczyć komuś życie. polecam

Książka świetna. Przerażająca na swój sposób. Polecam każdemu. Fajnie napisana z perspektywy ofiary i przesladowcy.

Bardzo mi się podobała, dosłownie wbiła mnie w ziemię. Jeszcze kilka lat temu temat stalkingu nie był tak często poruszany, "Cichy wielbiciel" został napisany lata przed popularnością nurtu domestic noir i wówczas naprawdę wyróżniał się na tle innych kryminałów.

Dyskusje

2 955