An Abundance of Katherines

angielski
Penguin Books
literatura dziecięca
angielski

Poprzednie tytuły pana Green'a urzekły mnie na tyle, że powiedziałam sobie, że przeczytam jeszcze inne dzieła tego amerykańskiego pisarza. Niestety, "19 razy Katherine" mnie dość mocno rozczarowało.. Główny bohater strasznie irytujący przez, co nie dało się tego czytać!
Skąd więc taka ocena, za tak nietrafioną historię? Za talent pana Johna. Bardzo szanuję jego pracę i...

Mam wrażenie, że im więcej książek Johna Greena przeczytałam tym więcej schematów dostrzegałam. Obecnie już zrezygnowałam z książek tego autora bo każda kolejna powielała ten sam szablon.

Kiedy Colina rzuca kolejna Katherine chłopak całkowicie się załamuje. Postanawia razem ze swoim przyjacielem Hassanem wyruszyć w podróż. I tak trafiają na Lindsey w Gutshot, która oferuje im pracę i dom. Razem pracują nad udoskonaleniem teomatu, jeżdżą na polowania i przepytują ludzi odnośnie ich życia w Gutshot.
Szczerze? Nadal nie wiem co o tej książce myśleć. Z jednej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwszy raz czytałam książkę w mini formacie, drukowaną w poziomie. Bardzo wygodna forma, druk nie jest malutki, za to książka mieści się w kieszeni i można mieć ją zawsze przy sobie. Jedyny minus tego wydania to cieniutkie kartki, które często się ze sobą sklejały.
"An Abundance of Katherines" to moje trzecie spotkanie z Greenem i tym razem już na dobre przepadłam w jego...

Na półkach: , , , , ,

"19 razy Katherine" nie sprostało moim wymaganiom.
Chociaż John Green pisze zwięźle a sceny są krótkie, nie potrafi stworzyć napięcia.

Przedstawia raczej nierealną historię. Bo przecież, czy nastolatek mógłby dziewiętnaście razy za partnerki wybierać dziewczyny o imieniu Katherine. Nie Kate, Katy, Kitty czy Cathy, tylko Katherine.
Nie interesuje go wnętrze, czy nawet...

To zabawna, totalnie na luzie książka o cudownym chłopaku imieniem Colin którego właśnie rzuciła 19 dziewczyna o imieniu Katherine. Razem ze swoim najlepszym przyjacielem Hassanem wyruszają w podróż, by odkryć siebie na nowo.

Twórczości Johna Greena nie da się przewidzieć. Każde jego dzieło jest inne, na swój sposób oryginalne. Tak też było w tym przypadku.

"19 razy Katherine" może nie posiada zawiłej fabuły, wielu zwrotów akcji i ogólnie niczego konkretnego. Jednak jak każda książka tego autora wnosi coś wartościowego do naszego życia.

Bardzo istotną rolę odegrał tutaj teoremat o zasadzie...

Bardzo prosta, ale ciekawa opowieść pełna humoru. Jest pisana językiem młodzieżowym, potocznym do czego trzeba się przyzwyczaić. Nie zabrakło również typowo greenowskiego morału zawartego w zakończeniu.

Bardzo ciekawa pozycja chociaż momentami dosyć monotonna. Jednak historia w niej przedstawiona jest ciekawa.

Bohater jest specyficznym nastolatkiem. Niezwykle inteligentny, młody geniusz, który z łatwością układa anagramy, dogłębnie analizuje każde wydarzenie w życiu i wszystkie związki z dziewczynami zapisuje w formie wykresów. Jest chodzącą skarbnicą wiedzy, lecz nie potrafi odnaleźć się w towarzystwie. To co dla niego jest oczywiste i normalne, nie jest zrozumiałe dla...

Dyskusje

6 155