Pamiętniki

Armand Louis de Gontaut Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy biografia, autobiografia, pamiętnik
Mémoires du duc de Lauzun (1747-1783)
Stefan Meller
Państwowy Instytut Wydawniczy
Duc de Lauzun pamiętnik Francja XVIII Izabela Czartoryska
Mémoires du duc de Lauzun (1747-1783)
biografia, autobiografia, pamiętnik
Stefan Meller
Duc de Lauzun pamiętnik Francja XVIII Izabela Czartoryska

Jest to nie tyle "historia życia" księcia de Lauzun, co historia jego licznych romansów - z piękną Angielką Sarą Bunbury czy Polką Izabelą Czartoryską, a także wieloma innymi kobietami (Lauzun był podejrzewany nawet o romans z Marią Antoniną). Ten, kto chce dowiedzieć sie, jak romansowało się w XVIII wieku, z pewnością będzie zachwycony!

• Francja
  • Wspomnienia