Modlitwa mieczy. Opowieści o obrońcach wiary

Okładka książki Modlitwa mieczy. Opowieści o obrońcach wiary Andrzej Solak
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7482-440-8
chrześcijaństwo katolicyzm obrońcy wiary

Z całą pewnością jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem. Książka jest genialna, doskonała odtrutka na dzisiejszą propagandę podawaną na tacy na lekcjach historii i liberalne koła oraz media. Dzisiaj prawda jest tak ukrywana oraz tak zakłamana że poprostu nie sposób tego zrozumieć. Z całą pewnością jedną z przełomowych bitew w historii świata było Leppando gdzie imperium Osmańskie zdruzgotało swoje marzenia odnośnie potęgi morskiej, temat Wietnamu jest kompletnie zafałszowany przez światowe amerykańskie media, tak samo jak wypraw krzyżowych. Z całą pewnością to jest jedna z najważniejszych książek jakie przyszło mi przeczytać, Modlitwa Mieczy historie obrońców chrześcijaństwa którzy z mieczem w dłoni bronili swojej wiary, do czego mieli zupełne prawa, nie to co próbuje nam się wmówić, bo zawsze należy choćby zbrojnie bronić swojej wiary. Ta książka przypomniała mi z jaką odwagą i oddaniem wielu ginęło z imieniem Chrystusa na Ustach, gotowi bornić wiary. Bo wbrew temu co się twierdzi są wartości większe niż życie ludzkie, takie jako honor, ojczyzna, Bóg, kobieta, dzieci, są wartości dla których warto się poświęcać, dla których warto walczyć, bronić, umierać...a przede wszystkim zwyciężać. Książkę tę dedykuje tym który odczuwają wątpliwości, niech sięgną po tą książkę, nie pomyślał o masie ludzi w różnych etapach historii, którzy byli gotowi poświęcić wszystko dla obrony swojej wiary. Dzisiaj te osoby, Wanndea, krzyżowcy, joannici, Leppando i wiele wiele innych są zapomniane albo usilnie przemilczane. W gimnazjum rewolucje chwalili, tylko coś wspomnieli o jakiś buntach, o Leppando usłyszałem sam, nikt mi o tym nie powiedział, temat krzyżowców zakłamuje dzisiaj historia, poprawność polityczna no i kultura, mam tu namyśli głównie film "Królestwo Niebieskie" niezłą opowieść fantastyczną nijak mającą się do prawdy w jakim kolwiek kontekście. Książka ta jest odpowiednia na nasze czasy, w czasach kiedy swoje życie cenimy wyżej niż wartość, i kiedy boimy się walczyć w obronie wiary. Nie zawsze jest to walka zbrojna, często są to codzienne sytuacje i codzienne walki. By nikomu nie zabrakło odwagi dzielnie wstawić się za Zbawicielem, który daje takim osobą obietnice : Kto kolwiek Mnie się nie zawstydzi tego Ja się nie zawstydzę przed Ojcem Moim. Serdecznie polecam i pozdrawiam.
Z Panem Bogiem

• 1.0.Przekrojowe